Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zawory rozdzielające sterowane bezpośrednio i pośrednio.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zawory rozdzielające sterowane bezpośrednio i pośrednio."— Zapis prezentacji:

1 Zawory rozdzielające sterowane bezpośrednio i pośrednio.

2 Zawory, w których sygnały wejściowe (sterujące) bezpośrednio oddziałują na ruchomy element zaworu, powodujący zmianę połączeń pomiędzy drogami, nazywamy sterowanymi bezpośrednio. Taki sposób sterowania stosuje się w przypadku zaworów małych (o niewielkich przepływach), wykorzystywanych głównie jako zawory sterujące lub jako zawory robocze do sterowania elementami wykonawczymi o niewielkim zużyciu czynnika roboczego.

3 Przykład zaworu monostabilnego 3/2 sterowanego elektrycznie bezpośrednio.
W stanie normalnym (nie płynie prąd przez cewkę) suwak zaworu zamyka przyłącze zasilania 1, przyłącze wyjściowe 2 jest połączone z atmosferą przez otwór 3. Po podaniu sygnału elektrycznego na cewkę cewka wytwarza pole magnetyczne wciągające suwak do wnętrza cewki; przyłącze wyjściowe 2 uzyskuje połączenie z zasilaniem 1 i zamyka się wylot do atmosfery 3.

4 W układach napędowych z elementami wykonawczymi, wymagającymi dostarczenia dużych ilości powietrza, niezbędne są zawory robocze dostosowane do wymaganych wielkości przepływów. Ponieważ w takich zaworach siły niezbędne do zmiany położenia elementów sterujących kierunkiem przepływu są duże, wyposaża się je w jeden lub dwa (w zależności od liczby sygnałów sterujących) tzw. zawory wspomagające. Sygnały sterujące oddziałują na zawory wspomagające, które przełączają właściwy zawór główny. Zawory takie są nazywane zaworami sterowanymi pośrednio.

5


Pobierz ppt "Zawory rozdzielające sterowane bezpośrednio i pośrednio."

Podobne prezentacje


Reklamy Google