Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciele Lasu. Leśniczy Pracownik instytucji PGLLP (Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe). Jest pracownikiem Służby Leśnej w nadleśnictwie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciele Lasu. Leśniczy Pracownik instytucji PGLLP (Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe). Jest pracownikiem Służby Leśnej w nadleśnictwie."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciele Lasu

2 Leśniczy

3 Pracownik instytucji PGLLP (Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe). Jest pracownikiem Służby Leśnej w nadleśnictwie. Leśniczy jest podwładnym nadleśniczego i przełożonym podleśniczego. Sprawuje opiekę nad powierzonym mu leśnictwem, w którego skład wchodzą lasy należące do Skarbu Państwa jak również mogą to być lasy prywatne powierzone do prowadzenia przez starostę.

4 Myśliwy

5 Historycznie osoba zajmująca się łowiectwem, uczestnicząca w polowaniach w celu pozyskania mięsa, skór oraz kości, poroża i innych trofeów łowieckich. Obecnie - osoba zajmująca się gospodarką łowiecką zgodnie z prawem łowieckim i etyką łowiecką. W tym znaczeniu - przeciwieństwo kłusownika. Dawne określenia myśliwego: łowca, strzelec..

6 Ekolog/Ekologia

7 EKOLOG: ● jeden z największych pomocników przyrody i natury; ● osoba, która potrafi wyjaśnić co to ekologia; ● zajmuje się naturą, wspiera działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

8 EKOLOGIA to: ● dom (stosunki życiowe + nauka). ● nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody; ● nauka zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami a środowiskiem (strukturą ekosystemów).

9 Przyrodnicy Osoby, które mówią nam o ekologii oraz przekazują wiedzę przyrodniczą. Dzięki nim poznajemy ciekawostki przyrodnicze i dowiadujemy się o możliwościach podejmowania działań służących środowisku.

10 Przy wykonaniu prezentacji korzystałem z: ● Wikipedii do informacji ● canstockphoto.pl oraz Google/grafika do uzyskania rysunków, obrazów, zdjęć. Prezentację wykonał: Arkadiusz Łukasz Wewersajtys – uczeń klasy VI Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkół w Lelkowie !KONIEC!


Pobierz ppt "Przyjaciele Lasu. Leśniczy Pracownik instytucji PGLLP (Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe). Jest pracownikiem Służby Leśnej w nadleśnictwie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google