Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczniom klasy 1a w Szkole Podstawowej im. II Łużyckiej Dywizji Artylerii L.W.P. w Runowie Pomorskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczniom klasy 1a w Szkole Podstawowej im. II Łużyckiej Dywizji Artylerii L.W.P. w Runowie Pomorskim."— Zapis prezentacji:

1 Uczniom klasy 1a w Szkole Podstawowej im. II Łużyckiej Dywizji Artylerii L.W.P. w Runowie Pomorskim

2  Przed rozpoczęciem przygotowań do śniadania, Nasza Pani przedstawiła nam zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania.  Już wiemy, jak powinno wyglądać idealne śniadanie!

3  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To podstawa dobrego nastroju, zdrowia i energii.  Zabraliśmy się do przygotowania śniadania!

4

5  Aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników, ważne jest, by śniadanie nie było monotonne!  Warzywa, owoce, nabiał, chude mięso, ciemne pieczywo, musli, soki owocowe, kakao czyli to, co na śniadanie lubimy najbardziej!

6

7  Mleko i jego przetwory dostarczają wapnia, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju kości. W naszym menu nie mogło go zabraknąć!  A dla tych, którzy mleka jeszcze nie polubili – pyszny jogurt!

8  Bardzo ważne jest, by także w szkole, między zajęciami zjeść tzw. „drugie śniadanie”.  Uczniowie pierwszej klasy potrzebują dużo energii!

9  Śniadanie w towarzystwie kolegów smakuje lepiej!  Przygotowanie i spożywanie posiłku w towarzystwie rówieśników integruje grupę.

10 Opracowała wychowawczyni klasy 1a Małgorzata Chilakowska


Pobierz ppt "Uczniom klasy 1a w Szkole Podstawowej im. II Łużyckiej Dywizji Artylerii L.W.P. w Runowie Pomorskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google