Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto to taki przyjaciel lasu ? Czy to może m ó j pies, kt ó ry nie robi hałasu? A może ktoś, kto o lesie wie wszystko? Wie, gdzie rosną grzyby gdzie jagody,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto to taki przyjaciel lasu ? Czy to może m ó j pies, kt ó ry nie robi hałasu? A może ktoś, kto o lesie wie wszystko? Wie, gdzie rosną grzyby gdzie jagody,"— Zapis prezentacji:

1

2 Kto to taki przyjaciel lasu ? Czy to może m ó j pies, kt ó ry nie robi hałasu? A może ktoś, kto o lesie wie wszystko? Wie, gdzie rosną grzyby gdzie jagody, a gdzie jest wrzosowisko? A ja myślę, ze przyjaciel lasu to znaczy dużo więcej. To ktoś, dla kogo dobro lasu, to jego życiowe intencje. To ktoś, kto będąc w lesie kieruje się rozumem. I jest jego serdecznym opiekunem.

3 O! Tu już spotkałem pierwszego, naturalnego sprzymierzeńca lasu… to jeż. Delektuje się owadami, myszami, gryzoniami i w ten sposób chroni drzewa i inne rośliny przed zniszczeniem. Smacznego jeżyku, życzę dobrych połowów, szukaj dalej.

4 Moi koledzy to też przyjaciele lasu. Co roku urządzamy wielkie sprzątanie, bo śmieci to przyczyna pożarów i niszczenie naturalnej flory i fauny leśnej.

5 Jako przyjaciel lasu dziś razem z bratem pozbieraliśmy makulaturę. Na pewno uchronimy przed wycięciem kilkadziesiąt drzew. A przecież las tak długo rośnie.

6 Przecież młody las, to dużo czystego powietrza, ochrona przed wiatrem, grzyby… jagody… Zachęcę kolegów i znajomych do pomocy w zalesianiu nowych obszarów.

7 A tak naprawdę najlepszymi przyjaciółmi lasu są leśnicy. To oni na co dzień dbają o drzewa, o zwierzęta dokarmiają je, pielęgnują. To leśnicy sami i z pomocą innych organizują nasadzanie lasu.

8 Przyjaciel leśnik typuje także obszary leśne, które należy zgłosić do nadleśnictwa jako zagrożone przez szkodniki. Lasy trzeba czasem opryskiwać aby zabezpieczyć je przed totalnym zniszczeniem.

9 NAPRAWDĘ WARTO BYĆ PRZYJACIELEM LASU.!


Pobierz ppt "Kto to taki przyjaciel lasu ? Czy to może m ó j pies, kt ó ry nie robi hałasu? A może ktoś, kto o lesie wie wszystko? Wie, gdzie rosną grzyby gdzie jagody,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google