Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem”"— Zapis prezentacji:

1 Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem”
„LASY W MOJEJ OKOLICY” WERONIKA KUZIAK Klasa III B POWIATOWE GIMNAZJUM W BIŁGORAJU Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem”

2 LASY JANOWSKIE – RAJ PRZYRODNIKA
Lasy Janowskie – jeden z największych obszarów leśnych w Polsce. Tereny podmokłe, torfowiska oraz sąsiadujące z nimi piaszczyste wydmy umożliwiają występowanie roślinności o różnych wymaganiach. Każdy człowiek kochający przyrodę znajdzie tutaj coś dla siebie.

3 PIĘKNO I RÓŻNORODNOŚĆ KRAJOBRAZU
Na terenie Lasów Janowskich możemy zobaczyć wiele osobliwości przyrodniczych. Zbiorowiska wodno-torfowiskowe są najbardziej zróżnicowanymi zespołami roślinnymi. Wędrując ścieżkami leśnymi jesteśmy na każdym kroku zaskakiwani niesamowitym widokiem. Oczko wodne na Bagnie Rakowskim

4 BÓR SOSNOWY Drzewostan stanowią drzewa szpilkowe: sosny, świerki i modrzewie. W runie można spotkać mchy, wrzosy i borówki – smakołyk dla niejednego z nas. Lasy te są widne i świetliste. To wspaniałe miejsce na spędzanie czasu dla całych rodzin.

5 LAS LIŚCIASTY Występujące tu gatunki drzew liściastych: dęby, buki, brzozy, graby, klony, wiązy, lipy o każdej porze roku zachwycają swoją urodą i kolorystyką. Jest to miejsce bardzo lubiane przez miłośników grzybobrania.

6 Drzewostany te budowane są przez dęby, sosny, świerki
LAS MIESZANY Drzewostany te budowane są przez dęby, sosny, świerki i brzozy. Charakterystyczna jest tu sezonowa i niezwykle malownicza zmiana wyglądu lasu, powiązana z następującymi po sobie porami roku.

7 MALOWNICZY ZAGAJNIK BRZOZOWY OBLODZONE GAŁĘZIE DRZEW

8 POLANA JESIENIĄ I ZIMĄ W Lasach Janowskich znajdują się liczne łowiska, gdzie na leśnych ambonach możemy obserwować wiele gatunków zwierząt.

9 NIEZWYKŁE MIEJSCE, KTÓRE LUBIĘ
Droga przez Cybulne Góry

10 UROKLIWA DOLINA ŚRÓDLEŚNEJ RZEKI BRANEW
Na terenie trasy spacerowej, która przebiega przez rzekę Branew, zobaczymy kilka pomników przyrody i okazałe drzewostany jodłowe. Tablice ustawione przy trasie informują o faunie i florze lasu.


Pobierz ppt "Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google