Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„LASY W MOJEJ OKOLICY” Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem” WERONIKA KUZIAK Klasa III B POWIATOWE GIMNAZJUM W BIŁGORAJU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„LASY W MOJEJ OKOLICY” Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem” WERONIKA KUZIAK Klasa III B POWIATOWE GIMNAZJUM W BIŁGORAJU."— Zapis prezentacji:

1

2 „LASY W MOJEJ OKOLICY” Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem” WERONIKA KUZIAK Klasa III B POWIATOWE GIMNAZJUM W BIŁGORAJU

3 LASY JANOWSKIE – RAJ PRZYRODNIKA Lasy Janowskie – jeden z największych obszarów leśnych w Polsce. Tereny podmokłe, torfowiska oraz sąsiadujące z nimi piaszczyste wydmy umożliwiają występowanie roślinności o różnych wymaganiach. Każdy człowiek kochający przyrodę znajdzie tutaj coś dla siebie.

4 PIĘKNO I RÓŻNORODNOŚĆ KRAJOBRAZU Na terenie Lasów Janowskich możemy zobaczyć wiele osobliwości przyrodniczych. Zbiorowiska wodno-torfowiskowe są najbardziej zróżnicowanymi zespołami roślinnymi. Wędrując ścieżkami leśnymi jesteśmy na każdym kroku zaskakiwani niesamowitym widokiem. Oczko wodne na Bagnie Rakowskim

5 BÓR SOSNOWY Drzewostan stanowią drzewa szpilkowe: sosny, świerki i modrzewie. W runie można spotkać mchy, wrzosy i borówki – smakołyk dla niejednego z nas. Lasy te są widne i świetliste. To wspaniałe miejsce na spędzanie czasu dla całych rodzin.

6 LAS LIŚCIASTY Występujące tu gatunki drzew liściastych: dęby, buki, brzozy, graby, klony, wiązy, lipy o każdej porze roku zachwycają swoją urodą i kolorystyką. Jest to miejsce bardzo lubiane przez miłośników grzybobrania.

7 LAS MIESZANY Drzewostany te budowane są przez dęby, sosny, świerki i brzozy. Charakterystyczna jest tu sezonowa i niezwykle malownicza zmiana wyglądu lasu, powiązana z następującymi po sobie porami roku.

8 MALOWNICZY ZAGAJNIK BRZOZOWY OBLODZONE GAŁĘZIE DRZEW

9 POLANA JESIENIĄ I ZIMĄ W Lasach Janowskich znajdują się liczne łowiska, gdzie na leśnych ambonach możemy obserwować wiele gatunków zwierząt.

10 NIEZWYKŁE MIEJSCE, KTÓRE LUBIĘ Droga przez Cybulne Góry

11 UROKLIWA DOLINA ŚRÓDLEŚNEJ RZEKI BRANEW Na terenie trasy spacerowej, która przebiega przez rzekę Branew, zobaczymy kilka pomników przyrody i okazałe drzewostany jodłowe. Tablice ustawione przy trasie informują o faunie i florze lasu.


Pobierz ppt "„LASY W MOJEJ OKOLICY” Zapraszam na wycieczkę do Lasów Janowskich „Puszczańskim szlakiem” WERONIKA KUZIAK Klasa III B POWIATOWE GIMNAZJUM W BIŁGORAJU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google