Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadwaga i otyłość są w wielu krajach najczęstszym, związanym z odżywianiem, problemem zdrowotnym. Rzeczywista masa ciała jest obecnie najczęściej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadwaga i otyłość są w wielu krajach najczęstszym, związanym z odżywianiem, problemem zdrowotnym. Rzeczywista masa ciała jest obecnie najczęściej."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Nadwaga i otyłość są w wielu krajach najczęstszym, związanym z odżywianiem, problemem zdrowotnym. Rzeczywista masa ciała jest obecnie najczęściej mierzona za pomocą wskaźnika BMI:

5

6

7 Otyłość prowadzi do zwiększenia ryzyka zachorowalności na: cukrzycę typu II, choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, nowotworów, chorób dróg żółciowych, marskości wątroby, zapalenia trzustki, zespołu bezdechów, kamicy dróg moczowych, zaburzeń płodności, choroby zwyrodnieniowe stawów kończyn dolnych kręgosłupa, żylaki, obniżona sprawność ruchowa, grzybica, wypryski, czyraki.

8 Promocja zdrowia to proces umożliwiający jednostkom i grupom społecznym zwiększenie kontroli nad uwarunkowaniami zdrowia w celu poprawy ich stanu zdrowia oraz sprzyjający rozwijaniu zdrowego stylu życia, a także kształtowaniu innych środowiskowych i osobniczych czynników prowadzących do zdrowia.

9

10 Ruch jest w stanie zastąpić każdy lek, lecz żaden lek nie jest w stanie zastąpić ruchu. Zatem ruch oraz aktywność fizyczna są sprawą priorytetową. Są jakby fundamentem i podstawą zdrowia, najważniejszym elementem strategii w jego promocji.

11

12 Ważne jest, aby dzieci i młodzież traktowały aktywność fizyczną jako przyjemność i nawyk, a nie uciążliwy obowiązek. Ważną natomiast rolą rodziców i szkoły jest zachęcanie młodego pokolenia do aktywności.

13 Korzyści jakie płyną ze zwiększonej aktywności ruchowej to m.in.: szybsza utrata masy ciała, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej bez utraty tkanki mięśniowej, zwiększenie wydolności organizmu, poprawa samopoczucia oraz wzrost energii życiowej, zmniejszenie napięcia i stresu, poprawa ogólnego stanu zdrowia, obniżenie ciśnienia tętniczego, obniżenie całkowitego poziomu cholesterolu oraz co najważniejsze „złego” cholesterolu LDL we krwi.

14

15 Dzi ę kuj ę za uwag ę !


Pobierz ppt "Nadwaga i otyłość są w wielu krajach najczęstszym, związanym z odżywianiem, problemem zdrowotnym. Rzeczywista masa ciała jest obecnie najczęściej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google