Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chroń swoją prywatność w Internecie. Nigdy nie podawaj w Internecie prawdziwego imienia i nazwiska, adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chroń swoją prywatność w Internecie. Nigdy nie podawaj w Internecie prawdziwego imienia i nazwiska, adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu."— Zapis prezentacji:

1 Chroń swoją prywatność w Internecie

2 Nigdy nie podawaj w Internecie prawdziwego imienia i nazwiska, adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Pamiętaj! W sieci posługuj się, zamiast imieniem i nazwiskiem, nickiem, czyli internetową ksywką.

3

4

5 W adresie swojej poczty elektronicznej nie używaj własnego imienia i nazwiska.

6

7

8 Twoje internetowe hasło to twoja tajemnica. Jeżeli musisz w sieci wybrać jakieś hasło, pamiętaj, żeby nie było łatwe do odgadnięcia i strzeż go jak oka w głowie.

9

10

11 Jeżeli prowadzisz w Internecie stronę lub bloga, nigdy nie podawaj tam swojego adresu domowego, numeru telefonu itp.

12

13

14 Bez zgody rodziców nie publikuj na stronie internetowej zdjęć swoich, rodziny ani nikogo, kto nie wyrazi na to zgody.

15

16

17 Nie umieszczaj w sieci swoich zdjęć, nigdy nie możesz mieć pewności, czy jakiś Sieciuch nie zechce wykorzystać twego zdjęcia, by cię ośmieszyć lub skrzywdzić.

18

19

20 Korzystając z portali społecznościowych, pamiętaj o ustanowieniu statusu prywatności twojego profilu. Dzięki temu żaden obcy internauta nie będzie miał do niego dostępu.

21

22

23 Odchodząc od komputera, nie zapominaj o wylogowaniu się ze swojego konta na poczcie elektronicznej czy portalu społecznościowym. Wtedy niepowołane osoby nie będą miały okazji poznać twoje prywatne dane.

24

25

26 Źródła informacji: www.sieciaki.pl materiały Szkoły z klasą 2.0 W prezentacji użyto klipartów przetworzonych w programie Pizap


Pobierz ppt "Chroń swoją prywatność w Internecie. Nigdy nie podawaj w Internecie prawdziwego imienia i nazwiska, adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google