Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu
Aneta Słaby Szkoła Podstawowa im. Marii konopnickiej w Żeleźnikowej Wielkiej

2 Przyjacielem lasu, może być każdy z nas
Mówi się, że lasy to zielone płuca Ziemi, to dzięki nim produkowany jest potrzebny do życia tlen. Las to również dom dla wielu gatunków zwierząt oraz roślin, dlatego należy o niego dbać. Przyjacielem lasu, może być każdy z nas Zapraszam do obejrzenia prezentacji, w której pragnę pokazać jak w naszej szkole staramy się być przyjaciółmi lasu.

3 W lesie zachowujmy ciszę i spokój
Będąc w lesie w czasie wycieczek, zachowujemy się cicho, nie krzyczymy, nie hałasujemy. Nasze krzyki i głośne zachowanie może przeszkadzać żyjącym w nim zwierzętom.

4 Nie pal ogniska w lesie Tylko mała iskra wystarczy, aby powstał wielki pożar, dlatego nie pal ogniska w lesie i nie wyrzucaj niedopałków papierosów. Są w lesie miejsca wyznaczone na biwak korzystaj z nich. Będzie to gwarancja bezpiecznej zabawy.

5 Zachowaj czystość Nie wyrzucaj śmieci w lesie!
Droga do szkoły czasem prowadzi leśnymi ścieżkami. Przyjemnie jest spacerować czystym i pachnącym zagajnikiem, gdzie nie ma śmieci. Poza tym jest to mieszkanie wielu zwierząt, ostre przedmioty mogą je np. pokaleczyć. Szklane butelki mogą też skupiać światło i stać się przyczyną pożaru! Nie wyrzucaj śmieci w lesie!

6 Nie niszcz roślin ani mrowisk
Nie niszcz roślin, gniazd zwierząt ani norek. Postaraj się chodzić wydeptanymi ścieżkami, aby nie uszkodzić różnych roślin itd. Jeśli wybierasz się na grzyby, nie wyrywaj ich całych z ziemi, ale utnij, zostawiając grzybnię. Nawet z niewielkiej rośliny może wyrosnąć niezwykła roślina.

7 Edukacja leśna Najważniejsze informacje o lesie zdobywamy na zajęciach przyrody, jak również organizowanych w szkole zajęciach z leśniczym, wycieczek tematycznych i działalności szkolnej LOP.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google