Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu Aneta Słaby Szkoła Podstawowa im. Marii konopnickiej w Żeleźnikowej Wielkiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu Aneta Słaby Szkoła Podstawowa im. Marii konopnickiej w Żeleźnikowej Wielkiej."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu Aneta Słaby Szkoła Podstawowa im. Marii konopnickiej w Żeleźnikowej Wielkiej

2 Przyjacielem lasu, może być każdy z nas Mówi się, że lasy to zielone płuca Ziemi, to dzięki nim produkowany jest potrzebny do życia tlen. Las to również dom dla wielu gatunków zwierząt oraz roślin, dlatego należy o niego dbać. Zapraszam do obejrzenia prezentacji, w której pragnę pokazać jak w naszej szkole staramy się być przyjaciółmi lasu.

3 W lesie zachowujmy ciszę i spokój  Będąc w lesie w czasie wycieczek, zachowujemy się cicho, nie krzyczymy, nie hałasujemy. Nasze krzyki i głośne zachowanie może przeszkadzać żyjącym w nim zwierzętom.

4 Nie pal ogniska w lesie  Tylko mała iskra wystarczy, aby powstał wielki pożar, dlatego nie pal ogniska w lesie i nie wyrzucaj niedopałków papierosów.  Są w lesie miejsca wyznaczone na biwak korzystaj z nich. Będzie to gwarancja bezpiecznej zabawy.

5 Zachowaj czystość  Droga do szkoły czasem prowadzi leśnymi ścieżkami. Przyjemnie jest spacerować czystym i pachnącym zagajnikiem, gdzie nie ma śmieci. Poza tym jest to mieszkanie wielu zwierząt, ostre przedmioty mogą je np. pokaleczyć. Szklane butelki mogą też skupiać światło i stać się przyczyną pożaru!  Nie wyrzucaj śmieci w lesie!

6 Nie niszcz roślin ani mrowisk  Nie niszcz roślin, gniazd zwierząt ani norek. Postaraj się chodzić wydeptanymi ścieżkami, aby nie uszkodzić różnych roślin itd.  Jeśli wybierasz się na grzyby, nie wyrywaj ich całych z ziemi, ale utnij, zostawiając grzybnię. Nawet z niewielkiej rośliny może wyrosnąć niezwykła roślina.

7 Edukacja leśna  Najważniejsze informacje o lesie zdobywamy na zajęciach przyrody, jak również organizowanych w szkole zajęciach z leśniczym, wycieczek tematycznych i działalności szkolnej LOP.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu Aneta Słaby Szkoła Podstawowa im. Marii konopnickiej w Żeleźnikowej Wielkiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google