Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa Katarzyna Pasławska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa Katarzyna Pasławska."— Zapis prezentacji:

1 Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa Katarzyna Pasławska

2 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa 1.W jaki sposób została Pani/Pan zatrudniona/y? Czy sama się Pani zgłosiła/sam się Pan zgłosił czy to do Pani/Pana się zwrócono i zaoferowano Pani/ Panu pracę? 2.Czy ktoś narzucił taką formę współpracy (umowa o dzieło) czy to Pani/ Pan taką formę wybrała?

3 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa 3.Jak zostało ustalone wynagrodzenie? Czy to jest stawka godzinowa, czy ustalono wynagrodzenie roczne i wyznaczono na tej podstawie stawkę miesięczną? Czy stawkę narzucono, czy to Pani/ Pan ją narzuciła/ narzucił?

4 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa 4.Czy realizacja wykładów jest w pewien sposób weryfikowana? Czy są stosowane listy obecności? Czy odbywają się hospitacje? 5.Czy – jeśli są hospitacje – w ich wyniku jest sugerowana lub nakazywana zmiana treści wykładów, ich formy, zmiana kierunku prowadzonych wykładów?

5 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa 6.Czy uczelnia ma program nauczania, do którego należy się dopasować? 7.Co się dzieje, kiedy zajęcia nie mogą się odbyć? Czy są odrabiane, czy są prowadzone przez innego wykładowcę w ramach zastępstwa?

6 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa 8.Czy w ramach umowy prowadzi Pani/ Pan konsultacje? Na jakiej zasadzie odbywają się konsultacje? Czy ich grafik jest z góry ustalany? Kto ustala termin? Gdzie odbywają się konsultacje? Czy korzysta Pani/ Pan wtedy ze swojego gabinetu czy z innej sali?

7 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa 9.Czy treści przygotowane w ramach sylabusa są powtarzalne w kolejnych latach? Dany przedmiot pojawia się co roku w planie zajęć, więc czy wykład wygląda tak samo? 10.Czy na wniosek studentów byłaby Pani/ Pan skłonna/y zmienić – zmodyfikować – treści prowadzonego wykładu, tak, aby poszerzyć omawianie jednego problemu przy pominięciu lub ograniczeniu innych?

8 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa 11.W jaki sposób jest weryfikowana realizacja umowy na poszczególnych etapach? Czy w miesięcznych odstępach sporządza Pani/ Pan jakieś raporty, podsumowania zrealizowanych godzin? 12.Czy odbiera Pani/ Pan jakikolwiek sugestie ze strony uczelni co do zmiany metody lub formy zajęć? Czy czuje się Pani/ Pan zobowiązana do ich uwzględnienia?

9 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa 13.Skoro jest to umowa o dzieło, to co jest dziełem w Pani/ Pana rozumieniu? Czy prowadzenie egzaminów i zaliczeń też jest częścią dzieła? Czy wynik egzaminu jest częścią dzieła? 14.Co to jest harmonogram zajęć? Co on określa, co narzuca? Czy ma Pani/ Pan jakikolwiek wpływa na plan zajęć?

10 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa Przesłuchanie trwa ok. 50 minut. Przesłuchujący, inspektor Arkadiusz Lis, jest spokojny, kulturalny. Stosuje identyczny, schematyczny zestaw pytań, który ma na celu ustalić m. in. „autorskość” i niepowtarzalność dzieła. Niektóre pytania zmierzają do stwierdzenia nadzoru i ingerencji ze strony uczelni w treści programowe wykładów, co nie istnieje. Inne pytania idą w kierunku uzyskania informacji, czy dzieło jest odebrane przez zamawiającego (pytania o listy obecności, hospitacje na zajęciach). Podsumowanie:

11 Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa W przesłuchaniach uczestniczy nasz pełnomocnik, pani adwokat Mirela Bieda z kancelarii mec. A.Ludwikowskiego. Pani adw. Mirela Bieda monitoruje m.in., czy inspektor protokołuje dokładnie to, co zostało powiedziane, czy jego zapis nie zmienia sensu wypowiedzi. Poza tym wyłapuje pytania sugerujące odpowiedź i pośredniczy w komunikacji. Podsumowanie:


Pobierz ppt "Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu Zestaw pytań zadawanych przez przesłuchującego inspektora ZUS p. Arkadiusza Lisa Katarzyna Pasławska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google