Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Włókno. Włókno Włókno – podstawowa jednostka struktury wielu materiałów, która charakteryzuje się znaczną długością i niewielkim przekrojem. Włókna występują.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Włókno. Włókno Włókno – podstawowa jednostka struktury wielu materiałów, która charakteryzuje się znaczną długością i niewielkim przekrojem. Włókna występują."— Zapis prezentacji:

1 Włókno

2 Włókno Włókno – podstawowa jednostka struktury wielu materiałów, która charakteryzuje się znaczną długością i niewielkim przekrojem. Włókna występują zarówno w materiałach naturalnych jak i produkowanych przez człowieka. Niektóre materiały są wykonane prawie wyłącznie z włókien, podczas gdy w innych włókna stanowią tylko jeden z elementów wzmacniających ich strukturę.

3 Najbardziej znane włókna to:

4

5 Z włókien produkuje się :  Filce bite i włókniny – wyroby uzyskiwane przez spilśnianie lub sklejanie włókien,  Laminaty – tworzywa kompozytowe, w których włókna występują w postaci mat włókiennych włóknin lub w formie warstw tkanin,  Tworzywa zbrojone – w których włókno wymieszane ze stopami polimerów tworzy materiały konstrukcyjne o bardzo dużej wytrzymałości (np. karbon),  Przędze – półprodukt do wykonywania wielu innych wyrobów włókienniczych.

6 Z przędz zaś produkuje się:  nici – produkt otrzymywany z przędzy stosowany m.in. w przemyśle odzieżowym lub obuwniczym  liny– wykonywane jako skręcane z wielu nitek przędzy lub jako plecione  tkaniny – stosowane w wyrobach odzieżowych, tapicerskich, dekoracyjnych i wielu innych  dzianiny, koronki, plecionki – podobnie jak tkaniny stosowane w wyrobach odzieżowych, tapicerskich, dekoracyjnych i wielu innych  filce tkane – odmiana filcu otrzymywana podobnie jak sukno  włókniny przeszywane – wyroby otrzymywane z wielu nitek przędzy ułożonych równolegle i połączonych techniką przeszywania

7 Dziękuję za oglądanie Wiktoria Jaworska 5c


Pobierz ppt "Włókno. Włókno Włókno – podstawowa jednostka struktury wielu materiałów, która charakteryzuje się znaczną długością i niewielkim przekrojem. Włókna występują."

Podobne prezentacje


Reklamy Google