Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Włókno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Włókno."— Zapis prezentacji:

1 Włókno

2 Włókno Włókno – podstawowa jednostka struktury wielu materiałów, która charakteryzuje się znaczną długością i niewielkim przekrojem. Włókna występują zarówno w materiałach naturalnych jak i produkowanych przez człowieka. Niektóre materiały są wykonane prawie wyłącznie z włókien, podczas gdy w innych włókna stanowią tylko jeden z elementów wzmacniających ich strukturę.

3 Najbardziej znane włókna to:

4

5 Z włókien produkuje się :
Filce bite i włókniny  – wyroby uzyskiwane przez spilśnianie lub sklejanie włókien, Laminaty  – tworzywa kompozytowe, w których włókna występują w postaci mat włókiennych włóknin lub w formie warstw tkanin, Tworzywa zbrojone – w których włókno wymieszane ze stopami polimerów tworzy materiały konstrukcyjne o bardzo dużej wytrzymałości (np. karbon) , Przędze – półprodukt do wykonywania wielu innych wyrobów włókienniczych .

6 Z przędz zaś produkuje się:
nici – produkt otrzymywany z przędzy stosowany m.in. w przemyśle odzieżowym lub obuwniczym liny– wykonywane jako skręcane z wielu nitek przędzy lub jako plecione tkaniny – stosowane w wyrobach odzieżowych, tapicerskich, dekoracyjnych i wielu innych dzianiny, koronki, plecionki – podobnie jak tkaniny stosowane w wyrobach odzieżowych, tapicerskich, dekoracyjnych i wielu innych filce tkane – odmiana filcu otrzymywana podobnie jak sukno włókniny przeszywane – wyroby otrzymywane z wielu nitek przędzy ułożonych równolegle i połączonych techniką przeszywania

7 Dziękuję za oglądanie Wiktoria Jaworska 5c


Pobierz ppt "Włókno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google