Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Również w skład wielu roślin występujących w przydomowych ogródkach wchodzą wrażliwe na zmiany pH antocyjany. Możecie eksperymentować z różnymi gatunkami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Również w skład wielu roślin występujących w przydomowych ogródkach wchodzą wrażliwe na zmiany pH antocyjany. Możecie eksperymentować z różnymi gatunkami."— Zapis prezentacji:

1 Również w skład wielu roślin występujących w przydomowych ogródkach wchodzą wrażliwe na zmiany pH antocyjany. Możecie eksperymentować z różnymi gatunkami roślin... Płatki pelargonii Antocyjan zawarty w płatkach pelargonii zmienia kolor z pomarańczowoczerwonego w środowisku kwaśnym na niebieski w środowisku zasadowym.

2 Barwa pelargonii w glebie o odczynie zasadowym i kwasowym. Do zakwaszenia gleby użyliśmy specjalnego środka zakupionego w sklepie ogrodniczym. Zakwasiliśmy glebę zgodnie z instrukcja na opakowaniu. Początkowo swoją barwę zmieniały liście kwiatka (po 3 dniach)

3 W 6 dniu doświadczenia kwiaty pelargonii zmieniają barwę na białą (kwiaty odbarwiają się w kontakcie z kwasową glebą). W ciągu kolejnych dni kwiaty bardziej zmieniają kolor.

4 Aby zasadowić glebę przygotowaliśmy roztwór rozpuszczonej kredy z wodą. Następnie podlaliśmy nim sadzonkę.

5 Barwa pelargonii zmieniła się na lekko niebiesko-fioletowy, gdyż zawiera barwnik antocyjan(zmienia swoją barwę na niebieską w środowisku zasadowym). Nie jest to barwa mocna, gdyż ten proces zachodzi długo i powolnie. Wykonaliśmy następne doświadczenie z barwą kwiatka, które bardziej ukażę zmianę zabarwienia.


Pobierz ppt "Również w skład wielu roślin występujących w przydomowych ogródkach wchodzą wrażliwe na zmiany pH antocyjany. Możecie eksperymentować z różnymi gatunkami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google