Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Algorytm to przepis prowadzący do osiągnięcia celu lub rozwiązania problemu, opisujący każdy krok. Algorytmika to dziedzina zajmująca się algorytmami (własnościami,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Algorytm to przepis prowadzący do osiągnięcia celu lub rozwiązania problemu, opisujący każdy krok. Algorytmika to dziedzina zajmująca się algorytmami (własnościami,"— Zapis prezentacji:

1 Algorytm to przepis prowadzący do osiągnięcia celu lub rozwiązania problemu, opisujący każdy krok. Algorytmika to dziedzina zajmująca się algorytmami (własnościami, projektowaniem i analizą algorytmów).

2 Pochodzenie terminu algorytm Termin ten pochodzi od brzmienia fragmentu nazwiska arabskiego uczonego Muhammada ibn Musa al-Chorezmi (al- Chwarizmi).

3 Metody zapisu algorytmów. 1.Opis słowny – jest mało precyzyjnym opisem algorytmu. 2.Ciąg listy kroków – kolejne kroki zawierają opis operacji, które mają być wykonane przez algorytm. 3.Schemat blokowy – graficzny sposób przekazu. Drzewo (drzewo obliczeń) – jest szczególnym rodzajem schematu blokowego o postaci drzewa. 4. Język programu – stanowi zapis algorytmu w języku zrozumiałym dla systemu informatycznego.

4 Schemat blokowy graficzny zapis algorytmu W schemacie blokowym poszczególne operacje są przedstawione za pomocą połączonych skrzynek. START Podaj (K) V:=K*K Pisz (V) STOP

5 Zasady budowania schematu blokowego: - każda operacja jest umieszczona w skrzynce; - schemat ma tylko jedną skrzynkę start i przynajmniej jedną skrzynkę stop; - skrzynki są ze sobą połączone; - ze skrzynki wychodzą połączenia do innych skrzynek.

6 Rodzaje skrzynek Operacyjna START i STOP START STOP Wprowadzania i wyprowadzania informacji WE/WY Łącznikowa Warunkowa NIE TAK


Pobierz ppt "Algorytm to przepis prowadzący do osiągnięcia celu lub rozwiązania problemu, opisujący każdy krok. Algorytmika to dziedzina zajmująca się algorytmami (własnościami,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google