Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Temat: Samorząd wojewódzki. Jak nazywa się województwo w którym mieszkasz? Samorząd terytorialny w Polsce. Województwo – największa jednostka samorządu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Temat: Samorząd wojewódzki. Jak nazywa się województwo w którym mieszkasz? Samorząd terytorialny w Polsce. Województwo – największa jednostka samorządu."— Zapis prezentacji:

1 Temat: Samorząd wojewódzki. Jak nazywa się województwo w którym mieszkasz? Samorząd terytorialny w Polsce. Województwo – największa jednostka samorządu terytorialnego. Obecnie mamy 16 województw. W każdym województwie mamy dwa rodzaje administracji: rządowa ( wojewoda) i terytorialna ( marszałek). Stolicą województwa jest miasto które …………………………. Ćwiczenie ( praca w grupach) Przygotuj reklamę swojego województwa. Wymyśl hasło reklamowe.

2 Nasze województwo Ćwiczenie ( praca w grupach) Przygotuj reklamę swojego województwa. Wymyśl hasło reklamowe. Herb zachodniopomorskie Czerwony gryf to od XII w. symbol panującej na Pomorzu dynastii Gryfitów. Wzorowany na gryfie umieszczonym na sztandarze księcia szczecińskiego Kazimierza V zdobytym przez króla Jagiełłę pod Grunwaldem.

3 Kto rządzi województwem? Sejmik województwa – 30 radnych – władza uchwałodawcza. Na czele stoi przewodniczący rady Zarząd województwa – 5 osób – władza wykonawcza Na czele zarządu stoi marszałek. Ćwiczenie 6 strona 78 Dochody i wydatki województwa. Praca domowa Jakie są główne funkcje samorządu wojewódzkiego? Jaką role pełni wojewoda w województwie?


Pobierz ppt "Temat: Samorząd wojewódzki. Jak nazywa się województwo w którym mieszkasz? Samorząd terytorialny w Polsce. Województwo – największa jednostka samorządu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google