Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

21 marca Dniem Talentów w SP 314 Już od trzech lat 21 marca świętowany jest w polskich szkołach jako Dzień Talentów. Dzień Talentów ma uświadomić nam.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "21 marca Dniem Talentów w SP 314 Już od trzech lat 21 marca świętowany jest w polskich szkołach jako Dzień Talentów. Dzień Talentów ma uświadomić nam."— Zapis prezentacji:

1

2 21 marca Dniem Talentów w SP 314 Już od trzech lat 21 marca świętowany jest w polskich szkołach jako Dzień Talentów. Dzień Talentów ma uświadomić nam wszystkim, jak ważnym elementem ludzkiej osobowości są uzdolnienia. Przypomina też, że talenty trzeba w ludziach odkrywać, a te odkryte pieczołowicie pielęgnować.

3 Nawet najwybitniejsi nie mieli łatwo… Sylwetki wybitnych osób i ich szkolne problemy

4 Ludwig van Beethoven Wybitny kompozytor miał w szkole ogromne trudności z matematyką.

5 Albert Einstein Jeden z najwybitniejszych fizyków XX wieku do trzeciego roku życia nie mówił, z trudem się uczył i miał słabe stopnie z matematyki.

6 Agatha Christie Najbardziej znana na świecie autorka kryminałów nie chciała uczyć się pisać.

7 Co zatem sprawiło, że rozwinęli swoje talenty?

8 Jak w naszej szkole dbamy o talenty uczniów? bogata oferta kół zainteresowań konkursy szkolne i pozaszkolne o zróżnicowanym poziomie indywidualizacja pracy na lekcjach wycieczki i wyjścia prezentowanie talentów uczniów podczas szkolnych uroczystości

9 Program Wars i Sawa Jest to program obecny w naszej szkole od września 2011 roku, a jego celem jest systemowe wsparcie talentów uczniów.

10 Program Wars i Sawa Definicja ucznia zdolnego przyjęta w Szkolnym Programie Wspierania Uzdolnień: UCZEŃ UZDOLNIONY to taki, który w określonych dziedzinach działalności przejawia zdolności oraz chęci dokonań i rozwoju przewyższające poziomem te, które w podobnych warunkach reprezentują jego rówieśnicy.

11 KA Ż DY Z NAS POSIADA TALENT! Powodzenia w odkrywaniu i pielęgnowaniu uzdolnień!


Pobierz ppt "21 marca Dniem Talentów w SP 314 Już od trzech lat 21 marca świętowany jest w polskich szkołach jako Dzień Talentów. Dzień Talentów ma uświadomić nam."

Podobne prezentacje


Reklamy Google