Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Budowa siłownika beztłoczyskowego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Budowa siłownika beztłoczyskowego."— Zapis prezentacji:

1 Budowa siłownika beztłoczyskowego.

2 Ograniczona wytrzymałość tłoczyska siłownika tłokowego na wyboczenie praktycznie uniemożliwia konstruowanie siłowników z tłoczyskiem o skoku przekraczającym 1m. Ograniczenie to znika w przypadku siłowników beztłoczyskowych.

3 W siłowniku cięgnowym tłoczysko jest zastąpione przez cięgno linowe lub taśmowe, które jest prowadzone przez krążki umieszczone na końcach siłownika. Końce cięgna spięte są łączni-kiem, który przenosi siłę tłoka na element napę-dzany. Łącznik siłownika porusza się w kierunku przeciwnym niż tłok.

4 W siłowniku szczelinowym cylinder na całej długości skoku ma szczelinę
W siłowniku szczelinowym cylinder na całej długości skoku ma szczelinę. Do wyprowadzenia na zewnątrz siły tłoka służy łącznik związany z tłokiem, przesuwający się w szczelinie cylindra. Uszczelnienie cylindra wzdłuż szczeliny zapewnia cienka stalowa taśma, przykrywająca szczelinę od strony wewnę-trznej na całej długości. Pomiędzy uszczelkami tłoka stalowa taśma jest odginana i prowadzona obok łącznika. Druga stalowa taśma, uszczelniająca szcze-linę od strony zewnętrznej, zabezpiecza przed wni-kaniem zanieczyszczeń. Obie taśmy przytrzymywane są przez magnesy stałe, umieszczone wzdłuż szczeliny.

5 Siłowniki szczelinowe mogą mieć skoki robocze do 5m
Siłowniki szczelinowe mogą mieć skoki robocze do 5m. Łącznik tłoka może przenosić duże momenty zginające i siły poprzeczne.

6 Tłok siłownika ze sprzężeniem magnetycznym jest wyposażony w stos silnych magnesów trwałych. Wokół cylindra jest umieszczony przesuwny element (zabierak) zawierający również stos pierścieniowych magnesów trwałych. Dzięki siłom sprzężenia magnetycznego między magnesami tłoka i zabieraka zabierak naśladuje ruchy tłoka. Aby umożliwić sprzężenie magnetyczne pomiędzy magnesami tłoka i zabieraka, cylinder siłownika musi być wykonany z materiału niemagnetycznego.


Pobierz ppt "Budowa siłownika beztłoczyskowego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google