Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

liczne umiejętności zdobywają, bardzo dobre wyniki w nauce osiągają

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "liczne umiejętności zdobywają, bardzo dobre wyniki w nauce osiągają"— Zapis prezentacji:

1 liczne umiejętności zdobywają, bardzo dobre wyniki w nauce osiągają
Uczniowie SP41 liczne umiejętności zdobywają, bardzo dobre wyniki w nauce osiągają i przedszkolaków do swojej szkoły zapraszają! ul. Rajdowa Łódź tel

2 W naszej szkole uczy się 460 uczniów w 20 oddziałach.
Nasza szkoła położona jest wewnątrz dużego, zielonego osiedla Retkinia, ale nie graniczy z żadną ruchliwą ulicą. Dojazd do szkoły jest szybki i wygodny liniami tramwajowymi 12,14,10 lub autobusowymi 76,80,99,86 W naszej szkole uczy się 460 uczniów w 20 oddziałach. Nauczyciele prowadzą wiele kół zainteresowań, a uczniowie biorą udział w różnych konkursach organizowanych na terenie szkoły i w konkursach pozaszkolnych.

3 Prowadzimy rekrutację do klas 1
W roku szkolnym 2015/2016 zapisujemy uczniów sześcioletnich i siedmioletnich do klasy 1 Prowadzimy nabór dziewcząt do klasy 1 sportowej z gimnastyką artystyczną.

4

5 Uczniowie klas I-III uczą się w wyremontowanych i nowocześnie wyposażonych salach.

6 Z roku na rok tablic interaktywnych
w klasach jest coraz więcej, dzięki którym młodzież uczy się sprawniej, gdyż metody aktywizujące umysł wzbogacają, a wiedzę przedmiotową poszerzają.

7 Szkoła pracuje w systemie jednozmianowym.
Świetlica czynna jest w godzinach 7.00 – Uczniowie mogą codziennie liczyć na pomoc i wsparcie pedagoga szkolnego. Szkoła pracuje w systemie jednozmianowym.

8 Uczniowie coraz lżejsze tornistry mają, gdyż wiele książek i przyborów w pięknych szkolnych szafkach zostawiają

9 Dzieci korzystają z obiadów dostarczanych przez firmę cateringową, gotowanych na miejscu.

10 Zajęcia pozalekcyjne Chór Zajęcia sportowe Koło plastyczne
Koło teatralne Chór Nauczyciele permanentnie zdolności dzieci rozwijają, ponieważ z tego satysfakcję mają. Nasi uczniowie swoje umiejętności na różnego rodzaju konkursach prezentują i liczne nagrody oraz dyplomy otrzymują. Zajęcia sportowe Koło plastyczne

11 Sukcesy gimnastyczek cała Polska zna, ponieważ o to kadra wf-menek dba
Sukcesy gimnastyczek cała Polska zna, ponieważ o to kadra wf-menek dba. Nasze zawodniczki wspaniałe pokazy dają, bo do tego smykałkę mają.

12 W wolnym czasie, w ramach PTTK, na rajdy i wycieczki chodzimy, bo spacerować po lesie lubimy. Dzieci oraz rodzice, chętnie w nich udział biorą, nawet zimową porą.

13 Od kilku lat dzieci do czytania książek wdrażamy, poprzez warsztaty i świetlicowe codzienne czytanie je zachęcamy. „ Cała Polska dzieciom czyta” – w SP41 również ta akcja się sprawdziła, bo jest znakomita.

14 W SP41 imprezy publiczne się odbywają, na których uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście często bywają. Są to „Święto patrona” – w marcu obchodzone, które zawsze z pompą jest zrobione. „Piknik rodzinny” to super sprawa, dla całej rodziny wspaniała zabawa. „Koncert noworoczny” – w styczniu prezentujemy do którego uczniów od grudnia przygotowujemy.

15 Nasza szkoła dla klas I – III, cykliczne zajęcia przeprowadza, policjantów z KM oraz Straż Miejską często zaprasza. Dzięki temu dzieci wiedzę z zakresu bezpieczeństwa zdobywają i zaskoczyć się „obcemu” nie dają. Uczą się przepisów, drogowych znaków i raczej w tej materii nie maja braków.

16 Nauczyciele SP41 zielone szkoły i kolonie organizują, na których dziećmi się opiekują. Zależy im bardzo, by uczniowie wypoczęci i zadowoleni do domów powrócili i nowe doświadczenia (bez rodziców zdobyli).

17 W SP41 w roku szkolnym 2014/2015 termomodernizacja przebiegała, która kilka miesięcy trwała. Kaloryfery i okna wymieniono, a budynek ocieplono i pomalowano. Większość klas, również rodzice odświeżyli, żeby uczniowie przyjemnie się w nich uczyli. Tak było… Tak jest !

18 W listopadzie 2014r. ekopracownia „Pod lupą” otwarta została, która z projektu WFOŚiGW powstała. Są w niej ciekawe eksponaty i pomoce dydaktyczne oraz mikroskopy liczne.

19 BIBLIOTEKA

20 W projektach unijnych udział bierzemy, bo doskonalić uczniów bardzo chcemy. W zeszłym roku w projekcie „Wyjątkowy uczeń” chętnie dzieci uczestniczyły i swoja wiedze pogłębiły. Zajęcia logopedyczne, terapeutyczne, polonistyczne, matematyczno- przyrodnicze ciekawe były- na których dzieci się nie nudziły. Program AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI Projekt ”ROWEREM BLIŻEJ PRZYRODY”

21 Szkoła dysponuje boiskiem „Orlik” oraz placem zabaw dla dzieci młodszych

22 W tym roku szkolnym do projektu Erasmus + przystępujemy, bo rozwijać wiedzę z języka angielskiego chcemy. Nasi uczniowie świetne podstawy z tego języka mają i czołowe miejsca na konkursach zdobywają.

23 Uczniowie SP41 wysoką średnią na sprawdzianach po klasie VI otrzymują, bo do nauki pilnie się przygotowują. Nauczyciele rzetelnie pracę swą wykonują, a poniższe analizy to pokazują. Analiza wyników sprawdzianów kompetencji 2010 rok 2011 rok 2012 rok 2013 rok 2014 rok Polska 24,56 24,90 22,75 24,03 25,82 Woj. Łódzkie 24,41 25,36 22,90 23,99 25,80 OKE Łódź 24,33 25,17 22,70 23,90 26,60 SP41 27,50 29,50 26,29 28,82

24

25 W czerwcu 2014 nasza szkoła miano „szkoły elitarnej” zdobyła, gdyż w pierwszej 10 najlepszych szkół w Łodzi była. Do naszej szkoły chętnie zapisują się przyszli pierwszoklasiści, bo u nas jest miło i „równi” są wszyscy. W szkole ciepła i przyjazna atmosfera panuje, a dbanie o dobro dziecka zawsze dominuje!

26 Przygotowanie prezentacji: Gabriela Marciniak współpraca:
Izabella Raczkowska Katarzyna Łukaszczyk


Pobierz ppt "liczne umiejętności zdobywają, bardzo dobre wyniki w nauce osiągają"

Podobne prezentacje


Reklamy Google