Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lubelskie Podziemia  To ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lubelskie Podziemia  To ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Lubelskie Podziemia  To ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Zostały one częściowo połączone korytarzami i w ten sposób pod miastem powstał podziemny labirynt.

4 http://teatrnn.pl/podziemia/

5 Lubelska Trasa Podziemna ma charakter turystyczno- edukacyjny. Spacer zabytkowymi piwnicami staromiejskimi, który już sam w sobie dostarcza wielkich emocji, jest jednocześnie wędrówką w czasie pozwalającą odkryć przeszłość miasta. Historię rozwoju przestrzennego Lublina przybliżają makiety ukazujące miasto od VIII w. n. e., poprzez średniowiecze i wiek XVI. W podziemiach znajdują się także dwie makiety przedstawiające dawne panoramy miasta: najstarszy widok Lublina z XVI w. i najbardziej znany widok z pierwszej połowy wieku XVII. Punktem kulminacyjnym podziemnej wędrówki jest, wzbogacona światłem i dźwiękiem, ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina (1719). Wizualizacja została stworzona na podstawie obrazu znajdującego się w kościele ojców dominikanów (będącego pamiątką owego pożaru) i archiwalnych źródeł pisanych. http://teatrnn.pl/podziemia/

6 MAKIETY Przejście podziemiami jest podróżą w czasie, podczas której poznajemy historię rozwoju miasta. Dynamikę tego rozwoju ilustrują makiety, umieszczone w piwnicach dawnego Trybunału Koronnego i podziemnych salach. Kluczem, według którego dokonano doboru makiet, był rozwój fortyfikacji Lublina. http://teatrnn.pl/podziemia/node/3

7 Makieta Lublina

8 http://teatrnn.pl/podziemia/node/2

9 Zdjęcia.

10 WIRTUALNY SPACER PO PODZIEMIACH http://teatrnn.pl/podziemia/spacer

11 Dziękuję za uwagę. KONIEC Małgorzata Anyż


Pobierz ppt "Lubelskie Podziemia  To ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta. Trasa powstała w wyniku połączenia kilkunastu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google