Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest format PDF PDF (ang. Portable Document Format) - jest formatem plików, który służy do prezentacji, przenoszenia oraz drukowania treści zarówno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest format PDF PDF (ang. Portable Document Format) - jest formatem plików, który służy do prezentacji, przenoszenia oraz drukowania treści zarówno."— Zapis prezentacji:

1 Co to jest format PDF PDF (ang. Portable Document Format) - jest formatem plików, który służy do prezentacji, przenoszenia oraz drukowania treści zarówno tekstowych jak i graficznych. Został stworzony i jest promowany przez firmę Adobe Systems.

2 Format PDF Programy do odczytu tego formatu (program Acrobat Reader) są udostępniane za darmo przez firmę Adobe na wiele platform sprzętowo-programowych, natomiast oprogramowanie służące do edycji tych plików jest rozpowszechniane odpłatnie. Istnieje jednak szereg aplikacji płatnych i darmowych, w różnym stopniu (i z różnym skutkiem) mogących wyświetlać, tworzyć i modyfikować pliki w tym formacie.

3 Format PDF Najbardziej znanym pakietem jest GhostScript, na którym opierają się niektóre sterowniki do tworzenia PDF (programy działające jak wirtualna drukarka). Wiele programów o innym przeznaczeniu dysponuje funkcją eksportu swoich dokumentów do formatu PDF - w tym większość pakietów biurowych oraz praktycznie wszystkie współczesne programy DTP, ponadto oprogramowanie DTP ma obecnie jako standard również import tych dokumentów, a niektóre z tych programów wykorzystują pdf jako swój podstawowy format.

4 Prezentacja A B E F Normalny Zapis Zapis typu PDF CD A B C D E F G H I


Pobierz ppt "Co to jest format PDF PDF (ang. Portable Document Format) - jest formatem plików, który służy do prezentacji, przenoszenia oraz drukowania treści zarówno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google