Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Boże Narodzenie w Niemczech kojarzy się głównie z choinką – wywodzącą się właśnie z Niemiec. To tutaj już od XV i XVI wieku w domach umieszczane były.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Boże Narodzenie w Niemczech kojarzy się głównie z choinką – wywodzącą się właśnie z Niemiec. To tutaj już od XV i XVI wieku w domach umieszczane były."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Boże Narodzenie w Niemczech kojarzy się głównie z choinką – wywodzącą się właśnie z Niemiec. To tutaj już od XV i XVI wieku w domach umieszczane były zielone drzewka iglaste, mające symbolizować drzewo życia, dane ludziom przez nowo narodzonego Jezusa. Podobnie jak w Polsce choinki przystrajane są specjalnymi, kolorowymi ozdobami. Często wieszane są na nich własnoręcznie wypiekane imbirowe ciasteczka, w różnych kształtach. Choinki zawsze są bardzo jasno oświetlone specjalnym i lampkami, a niekiedy tradycyjnie świecami. Pod choinka znaleźć można miniaturowe figurki przedstawiające szopkę, w której narodził się Chrystus

4  Adwent to czas bożonarodzeniowych kiermaszy, czyli Weinachtsmärkten. Są to olbrzymie, kolorowe kiermasze, odbywające się w wielu miastach i miasteczkach. Można na nich nabyć wszystkie niezbędne świąteczne dekoracje, kalendarze adwentowe, ozdoby choinkowe. Zakupy umilają grane i śpiewane kolędy. Można w międzyczasie napić się grzanego wina lub zjeść specjalne, pieczone tylko na tę okazję pierniczki. Całe miasta przygotowywane są na zbliżające się Boże Narodzenie. Ulice oświetlone są, udekorowane okolicznościowymi elementami. Cały kraj - wszystkie miasta i miasteczka - tętnią życiem i radością. Coraz częściej jest to również czas wzmożonych zakupów.

5 W Niemczech wieniec jest ozdabiany małymi bombkami. W kościele zapalenie wieńca jest dokonywane w uroczysty sposób. Czyni to konkretna grupa przedstawicieli parafian, np.: młodzież, bądź członkowie chóru. W Bawarii wieniec zdobi się czerwonymi wstążkami, jabłkami i szyszkami sosny.

6  http://www.pogranicze.de/mieszkac-w-niemczech/73-przydatne-informacje/584-wita-boego- narodzenia-w-niemczech-zwyczaje-tradycje http://www.pogranicze.de/mieszkac-w-niemczech/73-przydatne-informacje/584-wita-boego- narodzenia-w-niemczech-zwyczaje-tradycje  http://www.twojaeuropa.pl/1031/boze-narodzenie-w-niemczech http://www.twojaeuropa.pl/1031/boze-narodzenie-w-niemczech  http://www.niemiecki.6ka.pl/blog-lekcja?id=20 http://www.niemiecki.6ka.pl/blog-lekcja?id=20  http://www.uczdziecko.pl/starszy-uczen/artykuly/artykul/zobacz/das-weihnachten-czyli-jak-w- niemczech-obchodzi-sie-swieta-bozego-narodzenia.html http://www.uczdziecko.pl/starszy-uczen/artykuly/artykul/zobacz/das-weihnachten-czyli-jak-w- niemczech-obchodzi-sie-swieta-bozego-narodzenia.html  http://blog.tyczkowski.com/2010/04/boze-narodzenie-weihnachten-slownictwo-wortschatz/ http://blog.tyczkowski.com/2010/04/boze-narodzenie-weihnachten-slownictwo-wortschatz/  http://www.jezyk-niemiecki-blog.com/2010/12/17/niemiecki-kiermasz-bozonarodzeniowy-zdjecia- czesc-1/ http://www.jezyk-niemiecki-blog.com/2010/12/17/niemiecki-kiermasz-bozonarodzeniowy-zdjecia- czesc-1/  http://kuchnia-europejska.wieszjak.pl/kuchnia-niemiecka/263735,Jak-wyglada-Boze-Narodzenie-w- Niemczech.html http://kuchnia-europejska.wieszjak.pl/kuchnia-niemiecka/263735,Jak-wyglada-Boze-Narodzenie-w- Niemczech.html  http://www.deutsche-lebensart.de/455.html http://www.deutsche-lebensart.de/455.html  http://www.edukacja.edux.pl/p-12017-weihnachten-in-deutschland-swieta-bozego.php http://www.edukacja.edux.pl/p-12017-weihnachten-in-deutschland-swieta-bozego.php

7


Pobierz ppt "Boże Narodzenie w Niemczech kojarzy się głównie z choinką – wywodzącą się właśnie z Niemiec. To tutaj już od XV i XVI wieku w domach umieszczane były."

Podobne prezentacje


Reklamy Google