Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚNIADANIE DAJE MOCŚNIADANIE DAJE MOC Dzień Zdrowego Śniadania w klasie II Szkoły Podstawowej im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Rzepinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚNIADANIE DAJE MOCŚNIADANIE DAJE MOC Dzień Zdrowego Śniadania w klasie II Szkoły Podstawowej im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Rzepinie."— Zapis prezentacji:

1 ŚNIADANIE DAJE MOCŚNIADANIE DAJE MOC Dzień Zdrowego Śniadania w klasie II Szkoły Podstawowej im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Rzepinie

2 KILKA DNI PRZED… Do udziału w akcji przygotowywaliśmy się od kilku dni. W klasie znalazł się kącik zdrowych darów jesieni – warzyw i owoców, a ściany klasy ozdobiły nasze owocowo-warzywne kolorowanki i wyklejanki.

3 KILKA DNI PRZED… Na zajęciach z naszą Panią Ewą Łucków rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, o wartościach odżywczych różnych produktów oraz o szczególnym znaczeniu śniadania w naszym życiu. Poznaliśmy 12 zasad prawidłowego żywienia, a nasi Rodzice otrzymali informację o akcji i wskazówki dotyczące jej organizacji w szkole.

4 GODZINĘ PRZED… 8 listopada nasze torby i plecaki ledwo mieściły naszykowane przez Rodziców smakołyki. Wyciągamy wszystko, co nam zapakowali, myjemy ręce i zabieramy się do pracy…

5 KILKA MINUT PRZED… Godzina wytężonej pracy i nasze ławki zamieniły się w wykwintnie zastawiony stół: obrusy, serwetki, kwiaty, a nawet nastrojowa świeca…

6 KILKA MINUT PRZED… Bajecznie kolorowe kanapki, owoce, warzywa, soki, jogurty, mleko, płatki, ciasta i ciasteczka … Dla każdego – coś dobrego!

7 I JUŻ ZACZYNAMY… Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy prawdziwie królewską ucztę…

8 SMACZNEGO!!! Wybór był tak duży, że trudno było się zdecydować…

9 PRZEKAZUJEMY MOC… Panią wicedyrektor Anetę Zapała zaprosiliśmy do klasy… A Pana Dyrektora Dariusza Seweryna odwiedziliśmy w Jego gabinecie…

10 A PO ŚNIADANIU… Ten dzień będziemy długo pamiętać i nigdy już nie zapomnimy o tak ważnych posiłkach jak pierwsze i drugie śniadanie. Samodzielnie przygotowane kanapki smakują wyśmienicie! Teraz będziemy pomagać naszym mamom w szykowaniu niedzielnych śniadań dla całej rodzinki. Przekonaliśmy się również, że warzywa i owoce mogą być równie smaczne jak słodycze, a są o wiele zdrowsze. To one właśnie w pierwszej kolejności znikały z naszego stołu! Wspólnie przygotowane i zjedzone w klasie śniadanie dużo nas nauczyło i sprawiło wiele przyjemności i radości. Teraz wiemy już, że ŚNIADANIE DAJE MOC !!!


Pobierz ppt "ŚNIADANIE DAJE MOCŚNIADANIE DAJE MOC Dzień Zdrowego Śniadania w klasie II Szkoły Podstawowej im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Rzepinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google