Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor Kim jest autor? Tomasz Ławecki młody pisarz który pisze książki oparte na faktach. Nie jest znany i nie wiele o nim wiadomo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor Kim jest autor? Tomasz Ławecki młody pisarz który pisze książki oparte na faktach. Nie jest znany i nie wiele o nim wiadomo."— Zapis prezentacji:

1

2 Autor Kim jest autor? Tomasz Ławecki młody pisarz który pisze książki oparte na faktach. Nie jest znany i nie wiele o nim wiadomo.

3 Kazimierz Górski urodził się 2 marca 1921 we Lwowie. Zwykł mawiać, że urodził się po to, żeby grać w piłkę nożną. Niespełniony do końca jako zawodnik, nie wyobrażał sobie jednak życia bez futbolu. Przeszedł do historii jako wybitny trener i twórca największych sukcesów w historii polskiej reprezentacji. Im mniej drużyna narodowa dostarcza dziś kibicom powodów do radości, tym chętniej się wraca do tamtych czasów. Dobrych wspomnień nigdy za wiele.

4 Kazimierz Górski cieszy się zasłużonym uznaniem jako najwybitniejszy polski trener piłki nożnej XX wieku. To właśnie od sukcesów Górskiego, który z polską reprezentacją zdobył złoty i srebrny medal olimpijski, a także jeszcze cenniejsze trofeum, za jakie w świecie piłkarskim uchodzi trzecie miejsce wywalczone na mistrzostwach świata (wówczas za nie przyznano srebrny medal), rozpoczęła sie, krótkotrwała, złota era polskiego futbolu. Kazimierz Górski zmarł 23 maja 2006 w Warszawie.

5 Teraz Kazimierza Górskiego wspominamy bardzo dobrze. W wielu miastach można zobaczyć jego pomniki. Jest on także patronem instytucji sportowych lub szkół np. UKS SMS Łódź imienia Kazimierza Górskiego.

6 W tle opowieści o losach głównego bohatera przebłyskuje przedwojenny Lwów ze swoim niepowtarzalnym klimatem. A także Warszawa, w której Górski szukający po wojnie swojego miejsca na ziemi zatrzymał się nieco przypadkiem, by wkrótce rzucić się w wir wskrzeszania na jej gruzach polskiego futbolu i poznać miłość swojego życia. Ta książka to nie tylko opowieść o wielkim trenerze, ale też o człowieku, który ze wszystkimi stara się być za pan brat, ujmuje humorem, skromnością i życzliwością. W swych zawodowych wyborach bywał Górski zadziwiająco uparty, konsekwentny, a nawet pozbawiony sentymentów. Przeważnie miewał rację, co tylko wzmacniało teorię o tym, że posiada szósty zmysł do trenerki.

7 Ta książka powinna zostać lekturą ponieważ: uczy, że ciężka praca przynosi skutki jest ciekawa pozwala poznać fudbol w XX wieku zainteresuje młodych piłkarzy

8 Przykładowe tematy na lekcje: 1.Sukces dzięki pracy czy fart - dyskusja na temat historii trenera. 2.Piłka jest okrągła a bramki są dwie - czy to naprawdę jest takie proste?? Tematów jest wiele, tak jak tajemnic w książce, dlatego powinna być lekturą w klasach szóstych.

9 i tak wiem że nie uważaliście.

10 Wikipedia http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8& ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.sendsport.pl%2Fproduct-pol-860-Kazimierz- Gorski-z-pilka-przez- zycie.html&ei=m4CMU8GqNrSS7Abbv4GwDw&usg=AFQjCNH9GaV8SOJd- V1tqofphRx8bu0WMg&sig2=b_2J_jqv3C_136zz0y2Qfw http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8& ved=0CC0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.sendsport.pl%2Fproduct-pol-860-Kazimierz- Gorski-z-pilka-przez- zycie.html&ei=m4CMU8GqNrSS7Abbv4GwDw&usg=AFQjCNH9GaV8SOJd- V1tqofphRx8bu0WMg&sig2=b_2J_jqv3C_136zz0y2Qfw


Pobierz ppt "Autor Kim jest autor? Tomasz Ławecki młody pisarz który pisze książki oparte na faktach. Nie jest znany i nie wiele o nim wiadomo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google