Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?

2 Człowiek w lesie Lasy od zarania dziejów służyły człowiekowi za schronienie , żywiły nas i dawały opał. Wchodząc do tego magicznego miejsca powinniśmy uszanować jego naturalne piękno i wszystko to co w nim żyje.  Las jest świętym miejscem, które ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

3 Praca leśniczego różni się od pory roku.
Pracownicy w lesie Leśniczy, to pracownik Lasów Państwowych, który zajmuje się zarządzaniem lasami, prowadzeniem gospodarki leśnej, ochroną lasów, oraz zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego. Praca leśniczego różni się od pory roku.

4 My goście lasu Jak się zachowywać: Nie hałasować. 2. Nie śmiecić. 3. Nie pozostawiać po sobie żadnych rzeczy. 4. Uważać, aby nie pozostawić po sobie szkła, które może spowodować pożar. 5. Nie płoszyć zwierząt. 6. Szanować spokój. 7. Nie zbliżać się do dzikich zwierząt. 8. Nie poruszać się po lesie środkami transportu, które wydzielają spaliny. 9. Sprzątać ewentualne odpadki nawet jeśli nie są nasze.

5 Pożyteczne zwierzęta Co robią zwierzęta:
mrówki "sprzątają" ziemię z martwych organizmów lub ich szczątków; ptaki rozsiewają nasiona roślin na dalekie odległości; dzięcioł zjada pasożyty drzew; większe drapieżniki, Np. lis czy wilk, przenoszą nasiona, które jest na ich futrze dzik ryje ściółkę leśną i glebę

6 Wykonała: Maria Kujawa


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google