Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOLONTARIAT na rzecz aktywności obywatelskiej. Jesteśmy uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 5 im. I. J. Paderewskiego wchodzącego w skład Zespołu Szkół.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOLONTARIAT na rzecz aktywności obywatelskiej. Jesteśmy uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 5 im. I. J. Paderewskiego wchodzącego w skład Zespołu Szkół."— Zapis prezentacji:

1 WOLONTARIAT na rzecz aktywności obywatelskiej

2 Jesteśmy uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 5 im. I. J. Paderewskiego wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 w Siedlcach. Ponadto należymy do Szkolnego Koła Caritas i uczęszczamy jako wolontariuszki do Domu Małego Dziecka. Chciałybyśmy przedstawić naszą wizję wolontariatu w … nieco zminimalizowanej wersji Jesteśmy uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 5 im. I. J. Paderewskiego wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 w Siedlcach. Ponadto należymy do Szkolnego Koła Caritas i uczęszczamy jako wolontariuszki do Domu Małego Dziecka. Chciałybyśmy przedstawić naszą wizję wolontariatu w … nieco zminimalizowanej wersji Magdalena Szczerbaciuk Izabela Fiuk

3 Wolontariat? A co to takiego? Co tam się robi? Na czym to polega? Co Ty z tego masz?

4 Jak? Jak pomagać? Przede wszystkim zbierz w sobie jak najwięcej chęci! Smutki schowaj do kieszeni, uśmiech na twarz i jesteś gotów do pomocy! Nie wiesz gdzie?

5 Uważasz, że Siedlce nie dają możliwości ludziom, którzy pragną zostać wolontariuszami? Jesteś w wielkim błędzie, ale już nie długo Uważasz, że Siedlce nie dają możliwości ludziom, którzy pragną zostać wolontariuszami? Jesteś w wielkim błędzie, ale już nie długo

6 Gdzie?

7 Dom nad stawami W tym miejscu czekają na Ciebie starsi ludzie, którzy ostatnie lata swojego życia postanowili, lub z przyczyn losowych muszą spędzić w tym właśnie miejscu. Często jest tak, że nawet rodzina o takim człowieku zapomni… Jeśli lubisz rozmawiać – nie wahaj się! Tym ludziom potrzeba właśnie Ciebie.

8

9 Dzieci – dzieciom.

10 Dom Małego Dziecka Niemowlęta, przedszkolaki, pierwszo-, drugoklasiści. Dzieci są w różnym wieku, ale każde tak samo potrzebuje odrobiny miłości. Ty możesz im ją ofiarować. Dajesz niewiele: po prostu się z nimi bawisz, przytulasz je… a one są szczęśliwe. Czy nie jest to wystarczająca „zapłata” dla Wolontariusza? Niemowlęta, przedszkolaki, pierwszo-, drugoklasiści. Dzieci są w różnym wieku, ale każde tak samo potrzebuje odrobiny miłości. Ty możesz im ją ofiarować. Dajesz niewiele: po prostu się z nimi bawisz, przytulasz je… a one są szczęśliwe. Czy nie jest to wystarczająca „zapłata” dla Wolontariusza?

11 Świetlice socjoterapeutyczne Tutaj spotkasz dzieci z różnych rodzin. Musisz wykazać się ogromną cierpliwością w tej pracy: nie wszystko będzie zawsze szło po Twojej myśli. Twoim zadaniem tutaj może być chociażby pomoc dziecku w przejściu do następnej klasy – nauki przedmiotu, z którym ma problem. Może czasem zwątpisz, jeśli jednak wytrwasz, uśmiech pojawi się również na Twojej twarzy.

12 Nie tylko ludzie… …ale i zwierzęta potrzebują naszej pomocy. Masz psa, kota? Uwielbiasz zwierzęta? Jest wiele takich, które nie mają swojego domu, swojego posłania, swojej miski z jedzeniem. Nie mają się z kim pobawić, nie ma kto je wyprowadzić na spacer. Czemu nie Ty?

13

14 Kurs pierwszej pomocy Każdy z nas może stać się świadkiem wypadku. Od nas zależy dalszy rozwój sytuacji. Pozostawisz człowieka w potrzebie samemu sobie? Nie? Ale nie wiesz jak mu pomóc? Można temu zapobiec: zachęcamy do udziału w kursach pierwszej pomocy a jeszcze lepiej organizacji takich kursów w szkole!

15

16 Maraton pisania listów

17 Na Białorusi, 9 grudnia 2010 roku wybuchły demonstracje, w wyniku których aresztowanych zostało 12 więźniów sumienia. Nie chcieliśmy pozostać obojętni.

18 30 marca w naszym gimnazjum został zorganizowany maraton pisania listów przeciwko więzieniu i torturowaniu więźniów białoruskich władz. Mamy nadzieje, że listy nie zostaną wyrzucone do kosza i chociaż jeden z nich zostanie przeczytany. Pragniemy, aby został wytoczony sprawiedliwy i bezstronny proces.

19

20 GORĄCO ZACHĘCAMY do powtarzania naszego kroku. Warto! Jeśli więźniowie zostaną zwolnieni, będziecie mogli pomyśleć: to również dzięki mnie.

21 WOLONTARIUSZ POTRZEBNY OD ZARAZ

22

23 Mały przewodnik dla Ciebie:

24 zbierz chęci zbierz chęci pokonaj smutki pokonaj smutki przekonaj się, że warto przekonaj się, że warto zastanów się, co Ci najbardziej odpowiada zastanów się, co Ci najbardziej odpowiada wybierz się do tego miejsca wybierz się do tego miejsca porozmawiaj z koordynatorem wolontariuszy w danym miejscu porozmawiaj z koordynatorem wolontariuszy w danym miejscu namów przyjaciół namów przyjaciół POMAGAJ POMAGAJ

25 ZAPAMIĘTAJ!

26 DZIĘKUJEMY !


Pobierz ppt "WOLONTARIAT na rzecz aktywności obywatelskiej. Jesteśmy uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 5 im. I. J. Paderewskiego wchodzącego w skład Zespołu Szkół."

Podobne prezentacje


Reklamy Google