Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIELE LASU MRÓWKI Spulchniają i wzbogacają glebę. Zjadając resztki obumarłych zwierząt i roślin oczyszczają las. Zjadają również larwy szkodników.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIELE LASU MRÓWKI Spulchniają i wzbogacają glebę. Zjadając resztki obumarłych zwierząt i roślin oczyszczają las. Zjadają również larwy szkodników."— Zapis prezentacji:

1

2 PRZYJACIELE LASU

3 MRÓWKI Spulchniają i wzbogacają glebę. Zjadając resztki obumarłych zwierząt i roślin oczyszczają las. Zjadają również larwy szkodników.

4 LE Ś NY LEKARZ Dzięcioł znany jako doktor drzew zjada korniki ukryte w korach chroniąc je przed obumarciem.

5 Ż UK GNOJARZ Oczyszcza ziemię z resztek organicznych, głównie z odchodów zwierząt roślinożernych. Doskonale ją nawozi, spulchnia poprawiając jej jakość i strukturę.

6 CZ Ł OWIEK Może też zostać przyjacielem lasu i podobnie jak zwierzęta pomagać utrzymać czystość, chronić przed niebezpieczeństwem, jakim jest pożar i pozostawione śmieci. Bowiem zdrowie i życie człowieka zależne jest od przyrody,

7 Nazywam się Piotr Przydział. Jestem uczniem klasy 5 Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. Mieszkam w Pożarkach, małej miejscowości położonej w województwie warmińsko-mazurskim. Wokół rozciągają się lasy, w których żyje mnóstwo zwierząt i rośnie wiele gatunków drzew, niektóre z nich to pomniki przyrody. Bardzo często razem z tatą chodzę po lesie, nasłuchuję śpiewu ptaków, spotykam ślady zwierząt. Rozumiem potrzebę ochrony przyrody. W końcu mieszkam w najbardziej zielonym regionie nazywanym często „Płucami Polski”.

8 Dbając o las nie pozwolimy, aby przestał istnieć. Las podobnie, jak organizm człowieka potrzebuje opieki i bezpieczeństwa.


Pobierz ppt "PRZYJACIELE LASU MRÓWKI Spulchniają i wzbogacają glebę. Zjadając resztki obumarłych zwierząt i roślin oczyszczają las. Zjadają również larwy szkodników."

Podobne prezentacje


Reklamy Google