Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIELE LASU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIELE LASU."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIELE LASU

2 MRÓWKI Spulchniają i wzbogacają glebę. Zjadając resztki obumarłych zwierząt i roślin oczyszczają las. Zjadają również larwy szkodników.

3 LEŚNY LEKARZ Dzięcioł znany jako doktor drzew zjada korniki ukryte w korach chroniąc je przed obumarciem.

4 ŻUK GNOJARZ Oczyszcza ziemię z resztek organicznych, głównie z odchodów zwierząt roślinożernych. Doskonale ją nawozi, spulchnia poprawiając jej jakość i strukturę.

5 CZŁOWIEK Może też zostać przyjacielem lasu i podobnie jak zwierzęta pomagać utrzymać czystość, chronić przed niebezpieczeństwem, jakim jest pożar i pozostawione śmieci. Bowiem zdrowie i życie człowieka zależne jest od przyrody,

6 Nazywam się Piotr Przydział
Nazywam się Piotr Przydział. Jestem uczniem klasy 5 Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. Mieszkam w Pożarkach, małej miejscowości położonej w województwie warmińsko-mazurskim. Wokół rozciągają się lasy, w których żyje mnóstwo zwierząt i rośnie wiele gatunków drzew, niektóre z nich to pomniki przyrody. Bardzo często razem z tatą chodzę po lesie, nasłuchuję śpiewu ptaków, spotykam ślady zwierząt. Rozumiem potrzebę ochrony przyrody. W końcu mieszkam w najbardziej zielonym regionie nazywanym często „Płucami Polski”.

7 Dbając o las nie pozwolimy, aby przestał istnieć.
Las podobnie, jak organizm człowieka potrzebuje opieki i bezpieczeństwa.


Pobierz ppt "PRZYJACIELE LASU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google