Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu
.

2 Leśniczy jest przyjacielem lasu, ponieważ sprawuje opiekę nad powierzonym mu leśnictwem, a zimą dokarmia zwierzęta, które żyją w lesie. Leśnicy też są przyjaciółmi lasu. Wraz ze szkołami prowadzą akcje edukacyjne wśród dzieci i młodzieży. Dzięki tym działaniom młodzi ludzie są bardziej wrażliwi na problem ochrony środowiska i troszczą się o wspólne dobro, jakim są polskie lasy.

3 Ekolodzy są odpowiedzialni za ochronę naturalnych zasobów Ziemi
Ekolodzy są odpowiedzialni za ochronę naturalnych zasobów Ziemi. Zachęcają też do akcji ekologicznych np. „Oszczędzaj papier , by oszczędzać drzewa w lesie.”

4 Mój dziadek przyjacielem lasu!
Moim zdaniem przyjacielem lasu jest mój dziadek, ponieważ wiosną uratował małą sarenkę Kubusia. Jego mama wpadła pod samochód. Razem z moim dziadkiem karmiliśmy go z butelki. Gdy Kubuś urósł, wypuściliśmy go do lasu.

5 Ten kto nie niszczy!!! Przyjacielem lasu jest ten kto nie okaleczają drzew, nie niszczą roślin i runa leśnego, nie płoszą zwierząt i nie niszczą ich domów. Jeżeli znasz kogoś kto nie niszczy grzybów, nawet trujących, to wiedz, że on jest przyjacielem lasu. Nawet taki stary muchomor, może być pożywieniem dla zwierząt. Lasy trzeba chronić przed złymi ludźmi!!!

6 Według mnie przyjacielem lasu możemy nazwać wszystkich tych, którzy w lesie nie śmiecą i nie hałasują. Nie należy zanieczyszczać lasów, ponieważ las jest miejscem, w którym żyją zwierzęta. .

7 Oszczędzaj i szanuj papier, w ten sposób również przyczyniasz się do ochrony lasu. Chrońmy drzewa przed niepotrzebnym wycinaniem ich, gdyby nie one, ludzie nie mieliby tlenu. Las to też schronienie dla wiewiórek, ptaków i innych żyjących stworzeń.

8 Autorka pracy Paulina Jasiurkowska
Uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ!!!


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google