Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warszawa leży na nizinie mazowieckiej na rzeką Wisłą,od 1596r. jest stolicą Polski. Obecnie jest to największe i najważniejsze miasto w kraju. W Warszawie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warszawa leży na nizinie mazowieckiej na rzeką Wisłą,od 1596r. jest stolicą Polski. Obecnie jest to największe i najważniejsze miasto w kraju. W Warszawie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Warszawa leży na nizinie mazowieckiej na rzeką Wisłą,od 1596r. jest stolicą Polski. Obecnie jest to największe i najważniejsze miasto w kraju. W Warszawie mieszka około 1.700. 000 mln. Mieszkańców.

4 Gęstość zaludnienia w Warszawie na tle wybranych stolic europejskich:

5 W Warszawie urzęduje Prezydent i obradują najwyższe władze państwowe – Sejm, Senat, Rząd. Ma tu swoją siedzibę także : Sąd Najwyższy, Bank Centralny, są ambasady,Microsof,Electronic Arts oraz inne ważne urzędy. Warszawa jest centrum kulturalnym i naukowym Polski.

6 KLIMAT: Warszawa leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego przejściowego,w strefie DFB- umiarkowany klimat kontynentalny. Warszawa ma średnia roczną 54,9 cm opadów rocznie, najcieplejszym miesiącem jest sierpień może być aż 37 stopni Celsjusza, a najzimniejszym miesiącem jest Styczeń do -31 stopni Celsjusza. Warszawa leży w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego przejściowego,w strefie DFB- umiarkowany klimat kontynentalny. Warszawa ma średnia roczną 54,9 cm opadów rocznie, najcieplejszym miesiącem jest sierpień może być aż 37 stopni Celsjusza, a najzimniejszym miesiącem jest Styczeń do -31 stopni Celsjusza. Okres wegetacyjny wynosi 200 dni. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 7,8 stopni Celsjusza. Okres wegetacyjny wynosi 200 dni. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 7,8 stopni Celsjusza.

7 Podział administracyjny :

8 Zamek Królewski wzniesiony został na przełomie XIII i XIV wieku jako gród książęcy. Później był przebudowany. Zamek Królewski wzniesiony został na przełomie XIII i XIV wieku jako gród książęcy. Później był przebudowany.

9 Pomnik króla Zygmunta III Wazy to najstarszy pomnik Warszawy. Król Zygmunt III Waza przebudował stary zamek na rezydencję królewską. Gmach przez 200 lat był siedzibą kolejnych królów. Pomnik króla Zygmunta III Wazy to najstarszy pomnik Warszawy.

10 Budowla powstała w XVI wieku. Jest ona częścią dawnych murów obronnych Starego Miasta.

11 Stanisław August Poniatowski zbudował pałac Łazienkowski- prywatną rezydencję z parkiem i teatrem. Tam odpoczywał w otoczeniu artystów. Stanisław August Poniatowski zbudował pałac Łazienkowski- prywatną rezydencję z parkiem i teatrem. Tam odpoczywał w otoczeniu artystów.

12 Bibliografia: www.wikipedia.pl www.google.pl www.grafika.google.pl www.um-warszawa.pl

13 Dziękuje za uwagę prezentację przygotował ….


Pobierz ppt "Warszawa leży na nizinie mazowieckiej na rzeką Wisłą,od 1596r. jest stolicą Polski. Obecnie jest to największe i najważniejsze miasto w kraju. W Warszawie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google