Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana – wybudowana ok. 1842, trójdzielna, konstrukcji zrębowej, pokryta gontem z XVIII-wieczną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana – wybudowana ok. 1842, trójdzielna, konstrukcji zrębowej, pokryta gontem z XVIII-wieczną."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana – wybudowana ok. 1842, trójdzielna, konstrukcji zrębowej, pokryta gontem z XVIII-wieczną wieżą konstrukcji słupowo-ramowej, zwieńczona kopulastym hełmem i pozorną latarnią, otoczona drewnianym ogrodzeniem.

4 Cmentarz znajduje się w centrum wsi, w pobliżu cerkwi. Głównym elementem cmentarza jest wysoki, drewniany krzyż łaciński, nakryty półkolistym, blaszanym daszkiem. Na grobach zbiorowych znajdują się 2 żeliwne ażurowe krzyże: łaciński i lotaryński. Mogiły pojedyncze oznaczone są żeliwnymi krzyżami lotaryńskimi na betonowych cokołach. W 15 grobach zbiorowych i 2 pojedynczych pochowano 28 żołnierzy z armii austrowęgierskiej i 59 z rosyjskiej. Cmentarz znajduje się w centrum wsi, w pobliżu cerkwi. Głównym elementem cmentarza jest wysoki, drewniany krzyż łaciński, nakryty półkolistym, blaszanym daszkiem. Na grobach zbiorowych znajdują się 2 żeliwne ażurowe krzyże: łaciński i lotaryński. Mogiły pojedyncze oznaczone są żeliwnymi krzyżami lotaryńskimi na betonowych cokołach. W 15 grobach zbiorowych i 2 pojedynczych pochowano 28 żołnierzy z armii austrowęgierskiej i 59 z rosyjskiej.

5 Schronisko położone na skraju lasu mieszanego (jodły, buki, jawory) ok. 200 m od ostatnich zabudowań łemkowskiej małej wioski Bartne. Przy stolikach pod drzewami znajdziesz cień w którym można odpocząć po wędrówkach. Atrakcje: - Zajęcia na linach alpinistycznych - Nauka golfa w wersji cross - Strzelnica paintballowa - Gry terenowe na trasie o długości 7 km

6

7


Pobierz ppt "Cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana – wybudowana ok. 1842, trójdzielna, konstrukcji zrębowej, pokryta gontem z XVIII-wieczną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google