Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Centrum multimedialno - ekologiczne iEKO To innowacyjny pomysł aby przenieść edukację ekologiczną w strefę on-line. Nowe ławki, wygodne krzesła to dopiero.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Centrum multimedialno - ekologiczne iEKO To innowacyjny pomysł aby przenieść edukację ekologiczną w strefę on-line. Nowe ławki, wygodne krzesła to dopiero."— Zapis prezentacji:

1 Centrum multimedialno - ekologiczne iEKO To innowacyjny pomysł aby przenieść edukację ekologiczną w strefę on-line. Nowe ławki, wygodne krzesła to dopiero początek, wizualizer, tablica interaktywna oraz 15 netbooków pomogą naszym gimnazjalistom w sposób atrakcyjny zdobywać wiedzę, przybliżyć piękno ojczystej przyrody, a także zaangażować w ochronę środowiska naturalnego.

2 - Prowadzenie zajęć lekcyjnych z biologii i chemii z wykorzystaniem iEKO - Prowadzenie zajęć koła ekologicznego i lekcji związanych z ekologią i ochroną środowiska na bazie materiałów zawartych na stronach lokalnych instytucji związanych z ekologią

3

4 Opis lekcji został oznaczony w programie „Szkoła z klasą 2.0” (Centrum Edukacji Obywatelskiej) jako przykład dobrej praktyki dotyczącej ciekawych materiałów edukacyjnych znajdujących się stronach internetowych.

5 Przygotowanie „Bazy wiedzy iEKO” poświęconej zagadnieniom ochrony środowiska i ekologii na stronie internetowej naszego gimnazjum z wykorzystaniem pracowni iEKO.

6 Przygotowanie projektu edukacyjnego „Technologia informatyczna w służbie środowisku”

7 Przygotowanie warsztatów dla uczniów szkół podstawowych „EKOlogia w internecie” ukazujących możliwości zastosowania technologii informacyjnej w edukacji ekologicznej.

8 1. Przygotowanie kursu e-learningowego „Ja i środowisko” na platformie Moodle 2. Przeprowadzenie wewnątrzszkolnego konkursu wiedzy „Ekologia w Łodzi” – na platformie Moodle. 3. Pilotażowy konkurs dla szkół podstawowych „Jestem EKO” (I etap - warsztaty szkolne, II etap - kurs e-learningowy, III etap – test on-line)

9 Przeprowadziliśmy plebiscyt na najładniejszą GALERIĘ POLSKIEJ PRZYRODY Klasa 1 a - www.foto-przyroda.plwww.foto-przyroda.pl Klasa 2 a - www.strykowski.net/krajobrazywww.strykowski.net/krajobrazy Klasa 2 b - www.polskiekrajobrazy.plwww.polskiekrajobrazy.pl Klasa 3 a - www.pomaski.plwww.pomaski.pl Klasa 3 b - www.arturtabor.plwww.arturtabor.pl

10 Aby zrealizować poszczególne, młodzież podzieliła się na 4 grupy. I i II zespół zajął się zebraniem materiałów i tworzeniem prezentacji do konkursów wiedzy: - „Ja i środowisko” - oraz „Ekologia w Łodzi” Zespół przygotował również zestawy pytań testowych.

11 III zespół miał za zadanie przygotować warsztaty dla szkoły podstawowej pod hasłem „Jestem EKO”. Opracowana została karta pracy w oparciu o plansze jakie każda szkoła dostała w ramach konkursu „Jestem EKO” oraz prezentacja multimedialna i test wiedzy, który został umieszczony na platformie Moodle. Jak pracowaliśmy ?

12


Pobierz ppt "Centrum multimedialno - ekologiczne iEKO To innowacyjny pomysł aby przenieść edukację ekologiczną w strefę on-line. Nowe ławki, wygodne krzesła to dopiero."

Podobne prezentacje


Reklamy Google