Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa 2 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0. Ścieżki  Projekt edukacyjny  Uczymy innych  Odwrócona lekcja  Uczniowskie forum naukowe.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa 2 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0. Ścieżki  Projekt edukacyjny  Uczymy innych  Odwrócona lekcja  Uczniowskie forum naukowe."— Zapis prezentacji:

1 Klasa 2 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

2 Ścieżki  Projekt edukacyjny  Uczymy innych  Odwrócona lekcja  Uczniowskie forum naukowe

3

4 Odwrócona lekcja (odwrócona klasa lub odwrócone nauczanie) Nauczyciel przedstawia uczniom temat. Uczniowie zastanawiają się, co na ten temat wiedzą. Nauczyciel proponuje konkretne materiały, źródła i miejsca poszukiwań. Uczniowie samodzielnie zdobywają wiedzę na zadany temat. Nauczyciel pomaga uczniom zweryfikować i wykorzystać zdobyte wiadomości, przygotowując lekcje z zadaniami i ćwiczeniami. Podsumowanie - omówienie zdobytych wiadomości i umiejętności.

5 Krąg tematyczny: Szlachetne zdrowie Tematy odwróconych lekcji: I.Jedz zdrowo i kolorowo II.Wydajemy książkę kucharską III.Czytamy i etykiety wybranych produktów spożywczych

6 Przebieg lekcji I W DOMU Wyszukaj i przeczytaj wiersz Stanisława Karaszewskiego „Witaminowe abecadło” Zapoznaj się z prezentacją: Piramida zdrowego żywienia. Obejrzyj program: Jedynkowe przedszkole – Odżywiam się zdrowo W SZKOLE Próba zdefiniowania pojęcia witamina. Rozmowa na temat: Wpływ witamin na zdrowie człowieka. Omówienie występowania witaminy A,B,C,D w owocach, warzywach i produktach spożywczych. Omówienie piramidy zdrowia. Zabawa w kręgu „Zgadnij, o czym mówię” Wykonanie piramidy żywienia metodą collage.

7

8 Przebieg lekcji II W DOMU Przejrzyj książki kucharskie dostępne w domu lub w bibliotece. Z pomocą rodziców wykonaj potrawę bogata w witaminy. Wykonaj zdjęcie potrawy i prześlij wraz z opisem wykonania na podany adres mailowy. W SZKOLE Demonstracja nadesłanych prac. Rozmowa na temat zawartości witamin i składników odżywczych wykonanej potrawy. Drukowanie gotowych stron książki.

9

10

11

12

13

14

15 Przebieg lekcji III W DOMU Zbieramy informacje na temat tego, co jemy. Zapoznanie z etykietą kupowanego lub ulubionego produktu. W SZKOLE Rozmowa: Jakie produkty spożywcze kupujesz najczęściej? Czy uważasz, że kupujesz zdrowe produkty? Analiza informacji podanych na opakowaniach.

16 Metoda odwróconej lekcji zagości u nas na stałe DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ UCZNIOWIE KLASY 2


Pobierz ppt "Klasa 2 SZKOŁA Z KLASĄ 2.0. Ścieżki  Projekt edukacyjny  Uczymy innych  Odwrócona lekcja  Uczniowskie forum naukowe."

Podobne prezentacje


Reklamy Google