Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasa 2 Szkoła z klasą 2.0.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasa 2 Szkoła z klasą 2.0."— Zapis prezentacji:

1 Klasa 2 Szkoła z klasą 2.0

2 Ścieżki Projekt edukacyjny Uczymy innych Odwrócona lekcja
Uczniowskie forum naukowe

3

4 Odwrócona lekcja (odwrócona klasa lub odwrócone nauczanie)
Nauczyciel przedstawia uczniom temat. Uczniowie zastanawiają się, co na ten temat wiedzą. Nauczyciel proponuje konkretne materiały, źródła i miejsca poszukiwań. Uczniowie samodzielnie zdobywają wiedzę na zadany temat. Nauczyciel pomaga uczniom zweryfikować i wykorzystać zdobyte wiadomości, przygotowując lekcje z zadaniami i ćwiczeniami. Podsumowanie - omówienie zdobytych wiadomości i umiejętności.

5 Krąg tematyczny: Szlachetne zdrowie Tematy odwróconych lekcji:
Jedz zdrowo i kolorowo Wydajemy książkę kucharską Czytamy i etykiety wybranych produktów spożywczych

6 Przebieg lekcji I W domu W szkole
Wyszukaj i przeczytaj wiersz Stanisława Karaszewskiego „Witaminowe abecadło” Zapoznaj się z prezentacją: Piramida zdrowego żywienia. Obejrzyj program: Jedynkowe przedszkole – Odżywiam się zdrowo Próba zdefiniowania pojęcia witamina. Rozmowa na temat: Wpływ witamin na zdrowie człowieka. Omówienie występowania witaminy A,B,C,D w owocach, warzywach i produktach spożywczych. Omówienie piramidy zdrowia. Zabawa w kręgu „Zgadnij, o czym mówię” Wykonanie piramidy żywienia metodą collage.

7

8 Przebieg lekcji II W domu W szkole
Przejrzyj książki kucharskie dostępne w domu lub w bibliotece. Z pomocą rodziców wykonaj potrawę bogata w witaminy. Wykonaj zdjęcie potrawy i prześlij wraz z opisem wykonania na podany adres mailowy. Demonstracja nadesłanych prac. Rozmowa na temat zawartości witamin i składników odżywczych wykonanej potrawy. Drukowanie gotowych stron książki.

9

10

11

12

13

14

15 Przebieg lekcji III W domu W szkole
Zbieramy informacje na temat tego, co jemy. Zapoznanie z etykietą kupowanego lub ulubionego produktu. Rozmowa: Jakie produkty spożywcze kupujesz najczęściej? Czy uważasz, że kupujesz zdrowe produkty? Analiza informacji podanych na opakowaniach.

16 Metoda odwróconej lekcji zagości u nas na stałe
Dziękujemy za uwagę uczniowie klasy 2


Pobierz ppt "Klasa 2 Szkoła z klasą 2.0."

Podobne prezentacje


Reklamy Google