Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKOLOGIA W naszej szkole organizujemy wiele akcji związanych z ekologią. Jednymi z głównych akcji są działania, którym przewodniczy harcerska drużyna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKOLOGIA W naszej szkole organizujemy wiele akcji związanych z ekologią. Jednymi z głównych akcji są działania, którym przewodniczy harcerska drużyna."— Zapis prezentacji:

1

2 EKOLOGIA

3 W naszej szkole organizujemy wiele akcji związanych z ekologią. Jednymi z głównych akcji są działania, którym przewodniczy harcerska drużyna „Eko-harce”. Co roku we wrześniu rozpoczyna się sprzątanie świata.

4 22 kwietnia obchodzony jest w Polsce i na świecie Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły dorocznie przygotowują inscenizacje o tematyce ekologicznej. Pragną zaznaczyć to, jak ważne jest dbanie o naszą Planetę nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia.

5 Nasza szkoła bierze udział w różnych konkursach. Są w nich również konkursy związane z przyrodą. W poprzednim roku szkolnym nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Las w obiektywie”. Wszyscy uczestnicy z naszej szkoły zajęli miejsca na podium lub wyróżnienia.

6 Do niedawna w naszej szkole był realizowany unijny projekt pod tytułem „W harcerstwie siła”, którego pomysłodawcą i projektodawcą był urząd naszej gminy. Głównym celem projektu było rozwijanie świadomości ekologicznej wśród harcerzy, ale i również wśród uczniów naszej gminy.

7 W tym roku szkolnym w naszym gimnazjum została rozpoczęta akcja zbierania plastikowych korków od napojów, soków, itp.

8 Również w tym roku szkolnym samorząd wpadł na pomysł zbierania zużytych baterii. Namawia on do oddzielania baterii od innych odpadków, ponieważ one się nie rozkładają i stanowią poważne zagrożenie dla środowiska. Nasza szkoła zebrane baterie oddaje do selektywnej zbiórki, które potem zostają poddane recyklingowi.

9 W naszej szkole organizowane są spotkania zawodoznawcze. W ostatnim czasie zostało zorganizowane również spotkanie z panią leśnik Ewą Bartoszewską. Opowiadała ona o specyfice oraz o zaletach i wadach pracy leśnika.

10 Aby jeszcze bardziej przybliżyć uczniom ochronę środowiska nauczyciele prowadzą lekcje, które są temu poświęcone.


Pobierz ppt "EKOLOGIA W naszej szkole organizujemy wiele akcji związanych z ekologią. Jednymi z głównych akcji są działania, którym przewodniczy harcerska drużyna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google