Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu - Dba o czystość lasów - Zna zwierzęta żyjące w lesie - Pomaga im przetrwać zimę i dokarmia je - Szanuje środowisko leśne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu - Dba o czystość lasów - Zna zwierzęta żyjące w lesie - Pomaga im przetrwać zimę i dokarmia je - Szanuje środowisko leśne."— Zapis prezentacji:

1

2 Przyjaciel lasu - Dba o czystość lasów - Zna zwierzęta żyjące w lesie - Pomaga im przetrwać zimę i dokarmia je - Szanuje środowisko leśne

3 W mojej szkole co roku jest akcja Sprzątania Świata. Jednym z miejsc, które sprzątamy jest niedaleki las. Zawsze jest dużo śmieci, chociaż tam sprzątamy.

4 W mojej szkole bardzo często mamy spotkania z leśniczym. Pan opowiada nam o zwierzętach i ich zwyczajach.

5 Pan leśniczy czasem organizuje konkursy, w których chętnie biorę udział. Ostatnio zdobyłam drugie miejsce na zrobienie karmnika.

6 W szkole są zbierane kasztany dla zwierząt, które będą pokarmem dla nich zimą. Zawsze biorę udział w zbiórce i przynoszę kasztany, aby pomóc leśnym zwierzętom. W domu także dokarmiam ptaki.

7 Często chodzę na spacery do lasu. Wtedy jestem cicho i nadsłuchuję odgłosów zwierząt. Czasami jedziemy na spotkanie z panem leśniczym do lasu.

8 Moim zdaniem przyjacielem lasu jest osoba, która dba o niego, często w lesie przebywa, dokarmia zwierzęta w lesie itp. Ja uważam, że też jestem taką osobą, gdyż dokarmiam zwierzęta w zimę, często tam przebywam, sprzątam zawsze jakieś śmieci po innych osobach, które je zostawiają. Nie lubię takich osób. Bardzo się cieszę, że mieszkam niedaleko lasu i mogę do niego chodzić co dzień. ‘’Kto jest przyjacielem lasu?’’

9 Chciałabym zachęcić wszystkich do pomagania zwierzętom i bycia przyjacielem lasu.


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu - Dba o czystość lasów - Zna zwierzęta żyjące w lesie - Pomaga im przetrwać zimę i dokarmia je - Szanuje środowisko leśne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google