Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

20 lat wspólnie z Gminą Kobylanka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "20 lat wspólnie z Gminą Kobylanka"— Zapis prezentacji:

1 20 lat wspólnie z Gminą Kobylanka
Zespół Szkół Publicznych w Reptowie 20 lat wspólnie z Gminą Kobylanka GMINA KOBYLANKA w powiecie stargardzkim woj. zachodniopomorskie

2 Nasza gmina

3 Nasze działania projektowe
W trakcie realizacji projektu zapoznaliśmy się z historią samorządności w Polsce od roku Dzięki przeprowadzonym spotkaniom mieliśmy sposobność poznać przedstawicieli władzy samorządowej: wójtów oraz radnych różnych kadencji. Poznaliśmy w ten sposób jednostki samorządu terytorialnego i ich kompetencje. Naszym zadaniem było również przeprowadzenie wywiadów oraz ankiet wśród mieszkańców gminy na temat zmian, jakie zaszły w naszych miejscowościach przez ostatnie 20 lat oraz jak mieszkańcy oceniają pracę samorządu terytorialnego.

4 Tak zbieraliśmy materiały do projektu
Spotkanie z radną gminy p. Marią Szyndlarewicz Spotkanie z wójtem panem Mirosławem Przysiwkiem Spotkanie z byłymi władzami gminy Spotkanie z obecnym wójtem Andrzejem Kaszubskim

5 Jak zmieniła się nasza gmina przez ostatnie 20 lat?
W oświacie: budowa Szkoły w Reptowie, sal gimnastycznych, boisk przy szkołach, kompleksu boisk „Orlik 2012” W sporcie i turystyce: organizacja imprez sportowych, budowa skateparku i Promenady przy j. Miedwie Bezpieczeństwo publiczne: powołanie Straży Gminnej, wyposażenie w nowoczesny sprzęt OSP i Policji, wyremontowanie budynku posterunku policji W kulturze: budowa muszli koncertowej nad j. Miedwie, remonty świetlic wiejskich, utworzenie Kół Gospodyń Wiejskich, organizacja imprez „Miedwiańskie Lato” i „Złota Dynia”

6 Oświata Budowa Szkoły w Reptowie Szkoła Podstawowa w Kunowie
Zespół Szkół Publicznych w Reptowie Szkoła Podstawowa w Kobylance „W nowej szkole dużo lepiej i przyjemniej się pracuje…”

7 Sport i turystyka Maraton rowerowy wokół jeziora Miedwie
Sporty wodne nad jeziorem Miedwie Freestyle uczniów na nowym boisku Orlik 2012 w Reptowie Skatepark przy promenadzie w Morzyczynie Pierwszy mecz na nowym boisku Orlik 2012 w Reptowie

8 Bezpieczeństwo publiczne
Otwarcie posterunku policji i straży gminnej w Morzyczynie Przekazanie sprzętu OSP Przekazanie samochodu Straży Gminnej Przekazanie nowego samochodu policji OSP w akcji ratowania promenady nad jeziorem Miedwie

9 Kultura Świetlica wiejska Amfiteatr nad j. Miedwie w Reptowie
Zespół folklorystyczny „Kalina” z Kobylanki Koncert filharmonii w amfiteatrze Park Pamięci w Morzyczynie

10 Infrastruktura Budowa oczyszczalni ścieków w Morzyczynie
Kanalizacja gminy Gazyfikacja części gminy Budowa nowych dróg Budowa chodników

11 Jak inni oceniają osiągnięcia władz
Ranking „Rzeczpospolitej” dla najlepszej gminy wiejskiej w Polsce Certyfikat ISO 9001/2009 prezentuje Sekretarz Gminy p. J. Kazberuk Ranking „Rzeczpospolitej” dla najlepszej gminy wiejskiej w Polsce Nagroda za organizację „Miedwiańskiego Lata”

12 Co o gminie sądzą mieszkańcy?

13 Opinie mieszkańców naszej gminy
„Lepiej się żyje, dużo się zmieniło” „Znakomitym pomysłem okazały się zbiórki śmieci wielkogabarytowych dwa razy do roku” „Niedawno przeprowadziłem się tu wraz z rodziną i uważam, że był to dobry pomysł” „Z perspektywy czasu widzę, że gmina z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej” „Każda zmiana zawsze niesie ze sobą coś dobrego. Łatwo jest krytykować i nic nie robić, ale warto podsunąć jakieś pomysły czy działania” Na podstawie z mieszkańcami: Bielkowa, Reptowa i Kunowa.

14 Artykuły prasowe o działaniach podejmowanych w gminie.
W prezentacji wykorzystano materiały, zdjęcia i dokumenty z zasobów Urzędu Gminy Kobylanka. Podkład muzyczny – „Pieśń jeziora Miedwie” Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Szczecińskiej.

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Ewa Krzysztanowicz 1994, , III a Joanna Wróbel 1994, , III a Greta Wróbel 1995, , II a Sebastian Gryboś 1995, , II b Justyna Tomoń 1995, , II b Aleksandra Tomoń 1995, , II b Zuzanna Boradyn 1995, , II b Maja Buttner 1994, , III a Olga Jałoszyńska 1994, , III a Zespół Szkół Publicznych w Reptowie Dorota Śledziowska , Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "20 lat wspólnie z Gminą Kobylanka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google