Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„DZISIEJSZA SZKOŁA JEST PROEKOLOGICZNA”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„DZISIEJSZA SZKOŁA JEST PROEKOLOGICZNA”"— Zapis prezentacji:

1 „DZISIEJSZA SZKOŁA JEST PROEKOLOGICZNA”

2 Ekologia – nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a ich środowiskiem.

3 Czy nauka ekologii w szkole jest ważna?

4 Aby odpowiedzieć na to pytanie, skorzystamy z trzech obrazków:

5 Oto nasza Ziemia:

6 Może wyglądać tak:

7 Ale może też wyglądać tak:

8 W naszej szkole licznie orgaznizowane są różnego rodzaju akcje ekologiczne. Zwłaszcza w szkole podstawowej kładzie się nacisk na przyswajanie ekologicznej wiedzy, między innymi poprzez organizowane konkursy, gazetki ścienne oraz różnego rodzaju akcje o tej właśnie tematyce.

9 Akcje organizowane w naszej szkole na temat ekologii :

10 Zbiórka makulatury – zbiórka niepotrzebnych lub zniszczonych wyrobów papierniczych, które nadają się bezpośrednio do wtórnego wykorzystania w innych celach niż były przeznaczone pierwotnie lub nadają się do produkcji nowego papieru.

11

12 Sprzątanie świata - międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.

13

14 Zbieranie plastikowych nakrętek – plastikowe korki z butelek po napojach i produktach chemicznych zbierane są w min. Szkołach. Organizacje zajmujące się zbiórką sprzedają je do skupów lub bezpośrednio do firm zajmujących się ich przetwarzaniem. Zyskują wtedy zarówno osoby niepełnosprawne jak i środowisko.

15

16 W ramach rekrutacji do XIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przeprowadziłyśmy szereg działań mających na celu zapoznanie się z opinią uczniów i pracowników naszej szkoły na temat ekologii w naszej placówce. Pierwszym krokiem jaki podjęłyśmy było przeprowadzenie anonimowej ankiety.

17

18 Ankieta ta została przeprowadzona 27 marca 2012 na terenie naszej szkoły. Udział w niej wzięło stu ankietowanych, w tym dziesięciu pracowników naszej szkoły. Składała się ona z sześciu pytań, a poniżej prezentujemy jej wyniki:

19

20

21

22

23

24

25

26 Za wywiad p. Banasiak chciałybyśmy jeszcze raz podziękować.
W dniu 4 kwietnia 2013 przeprowadziłyśmy wywiad z nauczycielką biologii w naszej szkole - p. Iwoną Banasiak. Zadałyśmy jej pytania na temat ekologii i otrzymałyśmy bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Według pani Banasiak dzisiejsza szkoła jest jak najbardziej proekologiczna co więcej trend ten przechodzi również na inne instytucję. Jej zdaniem już od najmłodszych lat możemy się w szkole zapoznać z pojęciem ekologii. Na poparcie swojego zdania wymienia szereg akcji takich jak konkursy ekologiczne, fotograficzne, obchody z okazji Dnia Ziemi itp. Zwraca również naszą uwagę na fakt iż temat ekologii nie jest omawiany na lekcjach tylko podczas jednego tematu, a przewija się przez wszystkie lata nauki. Za wywiad p. Banasiak chciałybyśmy jeszcze raz podziękować.


Pobierz ppt "„DZISIEJSZA SZKOŁA JEST PROEKOLOGICZNA”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google