Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jestem przyjacielem lasu!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jestem przyjacielem lasu!"— Zapis prezentacji:

1 Jestem przyjacielem lasu!
W lesie są drzewa,  w lesie są grzyby.  W lesie ja jestem  bardzo szczęśliwa.  W lesie są ptaki,  są i zające.  Świeże powietrze  ładnie pachnące.                                            

2 Przyjaźni do lasu uczy mnie moja szkoła
Uczęszczam do Publicznej Szkoły Podstawowe im. Papież Jana Pawła II w Blochach. Co roku we wrześniu wraz z całą społecznością szkolną uczestniczę w akcji „Sprzątanie Świata”. Zbieramy śmieci w okolicznych lasach.

3 Wielkie sprzątanie W naszym lesie na polanie Las o pomoc wszystkich woła, Wielkie dzisiaj zamieszanie. W gotowości staje szkoła. Był tu chyba wróg przyrody, Każde dziecko worek niesie, No i zrobił wielkie szkody. Wnet porządek zrobią w lesie. Krzak złamany, ptak nie śpiewa Tak bym chciała żyć na świecie, I nie szumią nam już drzewa. W którym śmieci nie znajdziecie. Torby, puszki i papiery… Na odpady macie kosze Gdzie się podziały wasze maniery?! Pamiętajcie o tym, proszę!

4 Zbieram surowce wtórne
Wspólnie z kolegami zorganizowaliśmy szkolną akcję zbiórki surowców wtórnych. Zbieramy makulaturę, zużyte baterie oraz plastikowe nakrętki, aby nadano im „drugie życie” w procesie recyklingu.

5 Pomóżmy ptakom przetrwać zimę
Przyjaciele lasu pamiętają o dokarmianiu ptaków w trudnym dla nich okresie. Ja i moja klasa organizujemy „ptasią stołówkę”

6 Szukamy przyjaciół wśród drzew
W czasie wycieczek do lasu uczymy się rozpoznawać poszczególne drzewa. Z zebranych liści wykonaliśmy zielniki, dzięki czemu zapamiętamy lepiej, jakie drzewa rosną wokół nas.

7 Wiedzę o lesie czerpiemy od innych przyjaciół lasu
Lekcja przyrody w terenie poprowadzona przez leśniczego p. J. Stańka była doskonałą okazją do bliższego poznania lasu i jego mieszkańców oraz zasad właściwego obcowania z naturą.

8 Dobre rady na odpady… …czyli jak segregować śmieci i właściwie nimi gospodarować. Wiedzę na ten temat zdobyłam podczas spotkania z ekologiem p. M. Łabno, który odwiedził naszą szkołę w ramach realizacji gminnego programu edukacyjnego.

9 Na grzyby… Jak zbierać grzyby, nie szkodząc przyrodzie, uczył mnie pan Justyn Kołek w czasie spotkania, które odbyło się w naszej szkole.

10 Podsumowanie Być przyjacielem lasu, to nie tylko troszczyć się o niego
od czasu do czasu! Ja stale o niego dbam więc piękne lasy w okolicy mam! Prezentację wykonała: Patrycja Szczubełek kl. V


Pobierz ppt "Jestem przyjacielem lasu!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google