Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej ? Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej ? Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?"— Zapis prezentacji:

1 Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej ? Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?

2 Ogólne korzyści dzięki dotacjom ze środków unijnych Nasz kraj przez ostatnie 10 lat bardzo się zmienił. Dzięki funduszom europejskim powstało:  10 948 km dróg,  341 511 nowych miejsc pracy  1 713 nowoczesnych laboratoriów  ponad 27 630 przedsiębiorstw otrzymało wsparcie na rozwój i modernizację  ponad 160 tysięcy studentów dzięki stypendiom Erasmusa część studiów spędziło za granicą.

3 Moja szkoła w Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia

4 6-latki do szkoły! Od września 2014 r. spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczną wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2008 r. do 30 czerwca 2008 r. Jest to przymus. W pierwszych klasach będą się uczyły również te dzieci sześcioletnie, które urodziły się w drugiej połowie 2008 r., jeśli taka będzie decyzja ich rodziców.

5 Źródło: Reedukacja.pl Opinia społeczeństwa odnośnie sześciolatko w szkołach. „Czy Twoim zdaniem 6-latki powinny iść do szkoły?” ( dane z roku 2012 )

6 Otwartość na doskonalenie zdolności w krajach członkowskich Dzięki Unii Europejskiej oraz otwarciu granic, polscy uczniowie zyskali możliwość uczenia się za granicą lub brania udziału w wymianach międzynarodowych. Korzystają z tego głównie studenci, biorąc udział w programach takich jak Erasmus.

7


Pobierz ppt "Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej ? Jak wykorzystywać możliwości, które daje nam członkostwo w Unii Europejskiej?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google