Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Mapa!!!!! Glinianki znajdują się na osiedlu Cegielnia w zachodniej części miasta. Opisywane miejsce łączy ulicę Keramzytową z Osiedlem Malarzy, a z.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Mapa!!!!! Glinianki znajdują się na osiedlu Cegielnia w zachodniej części miasta. Opisywane miejsce łączy ulicę Keramzytową z Osiedlem Malarzy, a z."— Zapis prezentacji:

1

2  Mapa!!!!!

3 Glinianki znajdują się na osiedlu Cegielnia w zachodniej części miasta. Opisywane miejsce łączy ulicę Keramzytową z Osiedlem Malarzy, a z Osiedla Przyjaźni prowadzi przedłużenie ulicy Dunikowskiego przez aleję.

4

5 Przedmiotowy teren stanowi wyrobisko kopalniane, które nigdy nie podlegało rekultywacji. Centralną i główną część tego obszaru stanowią tereny zawodnione – akwen poeksploatacyjny, wokół którego znajdują się tereny lądowe – głównie tereny zwałowisk.

6  Niestety zbiornik wodny nie jest przeznaczony do kąpieli.  Zbiornik jest zarybiony w związku z czym możliwy jest połów ryb.  Poziom wody w zbiorniku uzależniony jest od wielkości opadów i spływów do zbiornika.

7

8  Na terenie można bardzo miło spędzić czas.  Możliwe jest rozpalanie ogniska w danym miejscu  Bezchmurną nocą staw rozświetla gwieździste niebo, które bardzo wyraźnie widać z zachodniej strony zbiornika.  Po drugiej stronie stawu znajduje się dogodne miejsce do rozłożenia latem kocyka.

9

10  Obecny staw, formował się w sposób naturalny w okresie plejstoceńskim (czwartorzęd).  W trakcie oczyszczania stawu wydobyto z jego dna maszyny służące do wydobywania gliny  Niewielkie domy otoczone są XIX-wiecznym Piecem Hoffmanna (obecnie jest to blok mieszkalny)

11


Pobierz ppt " Mapa!!!!! Glinianki znajdują się na osiedlu Cegielnia w zachodniej części miasta. Opisywane miejsce łączy ulicę Keramzytową z Osiedlem Malarzy, a z."

Podobne prezentacje


Reklamy Google