Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum w Lichnowach ID grupy:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum w Lichnowach ID grupy:"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum w Lichnowach ID grupy:
96/70_MP_G2 Kompetencja: Matematyczno-przyrodnicza Temat projektowy: Budowa cząsteczkowa materii Semestr/rok szkolny: Semestr II, Rok szkolny 2009/2010

3 Pierwsze Zajęcia Na dzisiejszych zajęciach wybraliśmy lidera, kronikarza i sekretarza grupy, podzieliliśmy się na grupy 3- osobowe i szukaliśmy informacji na temat materii. Wszyscy pracowaliśmy z wielkim zapałem i w ten sposób znaleźliśmy bardzo dużo wiadomości dotyczących tematu naszych zajęć.

4 Zdjęcia z pierwszych zajęć

5 drugie zajęcia Dzisiaj dowiedzieliśmy się wiele informacji o materii. Czym jest, z czego jest zbudowana, gdzie się znajduje i jaką odgrywa rolę w przyrodzie?

6 Zajęcia z doświadczeniami
Na dzisiejszych zajęciach przeprowadziliśmy kilka doświadczeń. Pierwsze doświadczenie polegało na zmieszaniu kaszy z fasolą i obliczeniu jej objętości razem i osobno. Drugie doświadczenie pokazało nam, że wyższa temperatura powoduje rozszerzanie metali i gazów. Trzecie doświadczenie udowodniło, że istnieje błona powierzchniowa. Sprawdziliśmy to poprzez wrzucanie szpilek do szklanki z wodą, na której utworzył się menisk.

7 Doświadczenie i

8 Doświadczenie II

9 Doświadczenie III

10 Modele Cząsteczek związków chemicznych

11 Krótki opis pracy Na dzisiejszych zajęciach nasza grupa budowała modele cząsteczek związków chemicznych, np. H2O, SiO2, H2SO4, CH3OH i H4SiO4. Świetnie się bawiliśmy. W pewnym momencie okazało się, że zabrakło nam „tlenu”.

12 Model Cząsteczki alkoholu metylowego

13 Model Cząsteczki Kwasu siarkowego

14 Co to jest materia ? Materia – w potocznym rozumieniu ogół obiektywnie istniejących przedmiotów fizycznych poznawalnych zmysłami.

15 Jak wygląda materia ?

16 Z czego składa się materia ?
Naturalnym założeniem wydaje się, że materia składa się z określonych podstawowych składników. Na różnych etapach poznania przyrody istniały różne wyobrażenia o elementarności materii.

17 Z czego zbudowana jest Ziemia ?
Kiedy planeta ma skalistą budowę, jej powierzchnię nazywamy skorupą. Pod skorupą znajduje się warstwa roztopionych skał zwana płaszczem. Zawartość płaszcza nazywamy magmą. Pod płaszczem znajduje się tak zwane jądro. Jądro Ziemi jest niesamowicie gorące, a ciśnienie tam panujące niewyobrażalnie wysokie! Skorupa ziemska jest bardzo cienka w porównaniu z rozmiarami jądra i płaszcza. Ale jest wystarczająco gruba dla nas! Nikt dotąd nie przewiercił się przez ziemską skorupę; nawet najgłębsze kopalnie są daleko od jej dolnej granicy.

18


Pobierz ppt "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum w Lichnowach ID grupy:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google