Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sposób myślenia Japończyków Dr Krzysztof Olszewski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sposób myślenia Japończyków Dr Krzysztof Olszewski."— Zapis prezentacji:

1 Sposób myślenia Japończyków Dr Krzysztof Olszewski

2 1. Stosunek do obcokrajowców Zaszłości historyczne: - Japonia a Chiny/Korea - Japonia a Portugalczycy/Hiszpanie w XVI w. Określenia obcych: nanban, ijin, bata-kusai, gaijin Przeświadczenie o unikalności (Nihonjin-ron) czy duma narodowa?

3 2. Stosunek do swoich On, czyli nie zaciągaj zobowiązań Prymat grupy Pamiętaj o giri, czyli pozostałość etyki Edo Nikkeijin – swój czy obcy? - Alberto Fujimori – słynny nikkeijin - stosunek do reemigrantów

4 3. Obcy ma ciężko w Japonii? Japonia krajem homogenicznym? Obcy w Japonii w XX w. „Obraźliwa” wypowiedź Ishihary Shintaro? Status europejskich żon Japończyków

5 4. Podziały wewnętrzne – sytuacja kobiet Co to jest ‘koseki’? Kobieta przynależy do mężczyzny? Czy w historii też tak było? „Słaba płeć”?

6 5. Japończyk na codzień Nie dbaj o swój interes Nie okazuj uczuć - swoboda w miejscach publicznych - „uśmiech zażenowania” ??

7 6. Japończyk a prawo Szacunek wobec praworządności Ale omijanie oficjalnej ścieżki legislacyjnej - nemawashi - jak się rozwieść w Japonii? - po co Japończycy potrzebują mafii yakuza?

8 Dziękuję Państwu za uwagę


Pobierz ppt "Sposób myślenia Japończyków Dr Krzysztof Olszewski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google