Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Barcelona na mapie Flaga Herb Podział administracyjny Od 1997 roku Barcelona jest podzielona na 10 dzielnic.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Barcelona na mapie Flaga Herb Podział administracyjny Od 1997 roku Barcelona jest podzielona na 10 dzielnic."— Zapis prezentacji:

1

2 Barcelona na mapie

3 Flaga

4 Herb

5 Podział administracyjny Od 1997 roku Barcelona jest podzielona na 10 dzielnic

6 Historia Barcelona została założona przez Fenicjan. Powstała w starożytności III wieku p.n.e. jako kolonia rzymska, rozwinęła się jako jedna z najważniejszych republik kupieckich w basenie Morza Śródziemnego

7 Klimat Barcelona znajduje się w strefie klimatu subtropikalnego typu śródziemnomorskiego, z łagodnymi zimami i ciepłymi latami. Średnia roczna temperatura wynosi 20°C w dzień i 12 °C w nocy.

8 Zabytki Barcelona ma dziewięć obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO : siedem dzieł architektonicznych Antoniego Gaudi ] oraz szpital św. Pawła i Pałac muzyki Katalońskiej Ponadto, w prowincji Barcelona znajduje się pięć innych obiektów światowego dziedzictwa UNESCO z grupy Śródziemnomorska sztuka skalna Półwyspu Iberyjskiego (ang.. Rock Art of the Mediterranean Basin on the Iberian Peninsula) oznaczone kodami od 874-001 do 874-005.

9 Turystyka Barcelona to międzynarodowe centrum turystyczne, z licznymi terenami rekreacyjnymi, rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, najlepszymi plażami miejskimi na świecie z łagodnym i ciepłym klimatem śródziemnomorskim, wieloma zabytkami z różnych epok, w tym dziewięcioma obiektami światowego dziedzictwa UNESCO.W 2009 roku Barcelona była szesnastym najczęściej odwiedzanym miastem na świecie i czwartym w Europie po Londynie, Paryżu i Rzymie, z kilkoma milionami turystów rocznie. W 2011 roku Barcelonę odwiedziło 7 390 777 turystów

10 Edukacja Barcelona jest jednym z największych ośrodków akademickich w Południowej Europie. Na samych tylko uniwersytetach studiuje prawie ćwierć miliona studentów. Znajduje się tu Uniwersytet Barceloński- jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, założony w 1450 roku.

11 Przemysł Sektor przemysłowy obejmuje 8.8% wszystkich pracowników w mieście, 16.1% w obszarze metropolitalnym Barcelony i 17.8% w regionie. W obszarze metropolitalnym Barcelony znajduje się 65.9% wszystkich zakładów przemysłowych Katalonii. Głównymi gałęziami przemysłowymi w Barcelonie są: przemysł samochodowy, farmaceutyczny, chemiczny, spożywczy, elektryczny, papierniczy oraz przetwarzania odpadów.

12 Ekonomia

13 Port do Morza Śródziemnego

14 FC Barcelona Klub Barcelony (piłka nożna)

15 KONIEC


Pobierz ppt "Barcelona na mapie Flaga Herb Podział administracyjny Od 1997 roku Barcelona jest podzielona na 10 dzielnic."

Podobne prezentacje


Reklamy Google