Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie."— Zapis prezentacji:

1 Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie.

2 Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie.
Więcej ludzi mówi w języku niemieckim niż w innym języku europejskim. Po niemiecku mówią nie tylko mieszkańcy Niemiec, ale i Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Lichtensteinu. Ucząc się języka niemieckiego, można kontaktować się z ponad 120 milionem osób, dla których niemiecki jest językiem ojczystym. Wielu ludzi uczy się tego języka jako języka obcego. Jest to jeden z najczęściej nauczanych języków.

3 Niemcy należą do najsilniejszych pod względem gospodarczym krajów na świecie.
Niemcy są największą potęgą gospodarczą w Unii Europejskiej i czwartym najlepiej rozwiniętym gospodarczo krajem na świecie. W skali światowej są drugim największym eksporterem. Niemieckie przedsiębiorstwa cieszą się doskonałą renomą na skalę międzynarodową. Ważnymi branżami są m.in. produkcja samochodów i budowa maszyn, elektrotechnika, chemia oraz technologie ochrony środowiska i nanotechnologia.

4 Znajomość języka niemieckiego otwiera możliwości biznesowe.
Siła gospodarcza Niemiec otwiera sporo możliwości biznesowych. Niemcy są atrakcyjnym ośrodkiem dla inwestorów zagranicznych. Na ich terenie obecnych jest 500 największych na świecie firm. Łącznie działa tutaj 45 tys. przedsiębiorstw zagranicznych. Najbardziej znane firmy to: BMW, Daimler, Siemens, Lufthansa, SAP, Bosch, Infineon, BASF. Japończycy, którzy mają drugą najpotężniejszą gospodarkę na świecie, zrozumieli jakie korzyści może im przynieść nauka języka niemieckiego: aż 68% studentów japońskich uczy się języka naszych sąsiadów.

5 Niemcy są innowatorami.
Jako naród zaangażowany w badania i rozwój, Niemcy są w czołówce krajów zajmujących się nowymi technologiami. Niemcy eksportują znacznie więcej produktów high-tech niż jakiekolwiek inne kraje (poza USA), a ponad 600 firm, które zajmują się nowatorską dziedziną – biotechnologią. Biorąc pod uwagę zaangażowanie Niemców w innowacje, rozwój, nie może dziwić fakt, że dwie trzecie spośród wiodących międzynarodowych targów odbywa się właśnie w Niemczech. Wśród nich warto wymienić CeBIT i IFA.

6 Jedna na dziesięć książek jest publikowana w języku niemieckim.
Język niemiecki nie tylko jest językiem przeszłości. Niemieckie księgarnie publikują aż nowych książek rocznie. Wielu naukowców i badaczy posługuje się tym językiem i w nim właśnie pisze. A ponieważ tylko niewielki odsetek książek jest tłumaczony na inne języki, tylko znajomość języka niemieckiego pozwala na poznanie tych tytułów.

7 Kraje niemieckojęzyczne posiadają bogate dziedzictwo kulturowe.
Niemcy bardzo często określa się mianem kraju „Dichter und Denker”, czyli poetów i myślicieli. I słusznie, bo niemiecki wkład w sztukę i ludzkie myślenie było bardzo duże. Johann Wolfgang von Goethe, Thomas Mann, Franz Kafka i Hermann Hesse, to tylko kilka autorów, których nazwiska i prace są znane na całym świecie. Aż 10 nagród Nobla w dziedzinie literatury przyznano niemieckojęzycznym autorom. Świat muzyki klasycznej nierozerwalnie wiąże się z takimi nazwiskami jak Mozart, Bach, Beethoven, Strauss i Wagner, a są to tylko te najbardziej rozpoznawalne nazwiska. Znając niemiecki mamy dostęp do dzieł w ich oryginalnym języku, mamy też możliwość zrozumienia w pełni skąd one pochodzą, jak wygląda ich kultura. Każdy, kto interesuje się tymi dziedzinami, poprzez poznanie języka niemieckiego poszerza swoją wiedzę i umiejętności.

8 Niemiecki nie jest tak trudny jak myślisz.
Jeżeli znasz język angielski, to masz znaczną przewagę w nauce niemieckiego. Zarówno współczesny język niemiecki, jak i współczesny język angielski mają wspólnego przodka – język germański. Te dwa języki mają wiele podobieństw w gramatyce i w słownictwie. Ponadto język niemiecki jest zapisany fonetycznie. Jak się już raz nauczysz wymowy, łatwo odgadniesz, jak zapisać usłyszany właśnie wyraz lub jak odczytać niemieckie słowo. Niemiecki nie jest tak trudny jak myślisz.

9 Rozwój mediów oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych wymusza wielojęzyczną komunikację. Istnieje cały szereg ważnych stron internetowych w języku niemieckim. W dziedzinie rocznej produkcji nowości książkowych Niemcy zajmują piąte miejsce wśród 87 krajów, za Wielką Brytanią, USA, Chinami i Rosją. Znajomość niemieckiego umożliwia zatem szeroki dostęp do informacji. Komunikacja.

10 Zrozumienie kultury. Ucząc się niemieckiego, można poznać życie, marzenia i pragnienia mieszkańców krajów niemieckojęzycznych, należących do społeczeństw multikulturowych.

11 Studia i praca w Niemczech.
Niemcy przyznają bardzo wiele rozmaitych stypendiów na studia w Niemczech. Młodzi obcokrajowcy mają możliwość uzyskania specjalnej wizy umożliwiającej pracę w wakacje, a dla niektórych zawodów istnieją specjalne przepisy, pozwalające uzyskać zezwolenie na pracę.

12 Przygotował Daniel Śliżewski


Pobierz ppt "Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google