Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w Woli Mieleckiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w Woli Mieleckiej."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w Woli Mieleckiej.
20 lat wspólnie – gmina Mielec Sołectwa Książnice, Goleszów, Boża Wola.

2 Sołectwo Książnice Książnice - wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim, w gminie Mielec. Od 1990 roku sołtysem Książnic jest Jan Strzępka. Powierzchnia sołectwa wynosi 518 ha i mieszka w nim 610 mieszkańców. Historycy sądzą, że powstała ona w drugiej połowie XII lub pierwszej połowie XIII wieku. Nad Książnicami dominuje surowa sylweta kościoła parafialnego. Obecny kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela jest następcą kilku poprzednich drewnianych. Kościół wiele razy ulegał zniszczeniom, a w 1921 roku zaczęto budowę obecnego kościoła pod kierunkiem ks. Stanisława Grzyba. Obok kościoła znajduje się szkoła podstawowa. W 1938 roku przystąpiono do budowy ówczesnego budynku. Inicjatorem tej budowy był ksiądz Stanisław Grzyb, którego staraniem wykonano betonowe fundamenty. 22 lipca 1952 roku oddano do dyspozycji dzieci i nauczycieli nowy, piękny budynek szkolny, który do tej pory służy mieszkańcom Książnic i okolicznych miejscowości.

3 Szkoła Podstawowa w Książnicach – zmiany zachodzące od 1990 roku
16 października 1990 roku - odbyło się poświęcenie szkoły oraz uroczyste otwarcie sali katechetycznej; Od 1997 roku funkcję dyrektora pełni pan Mirosław Burdzy. W tym czasie wyremontowano łazienki szkolne, odnowiono wszystkie sale lekcyjne (1998), urządzono boisko na podwórku szkolnym, wyremontowano plac zabaw oraz oddano do użytku nowoczesną kotłownię z instalacją gazową (1999), urządzono klasopracownię komputerową (2000). W 2001 roku pomalowano dach szkoły i założono sieć komputerową. W 2002 roku wymieniono stolarkę okienną w klasach i wykonano elewację zewnętrzną budynku szkolnego. Kolejne większe remonty szkoły to zaadaptowanie pomieszczeń mieszkalnych na potrzeby stołówki szkolnej (2003), wymiana instalacji elektrycznej i oświetlenia w całej szkole, pomalowanie dwóch sal lekcyjnych i zastępczej sali gimnastycznej (2004),

4 wymiana grzejników, utworzenie nowoczesnej pracowni komputerowej w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, położenie paneli w dwóch salach lekcyjnych (2005). W 2005 roku zakupiono zestaw do placu zabaw i wykonano nagłośnienie - szkolny radiowęzeł. W 2006 roku wybrukowano plac manewrowy przed szkołą, zasadzono ozdobne drzewka i krzewy, pomalowano kolejne dwie sale lekcyjne, ocieplono strop, doposażono plac zabaw i boisko do piłki nożnej w nowe bramki. W 2007 roku pozyskano drugą pracownię komputerową (Macintosh) w ramach projektu ,,Pracownie Komputerowe dla Szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zamontowano nową przesuwną bramę wjazdową, dokończono wymiany ławek w salach lekcyjnych oraz doposażono stołówkę szkolną. W 2008 roku w szkolnej bibliotece wymieniono regały i utworzono "Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej" pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Szkoła Podstawowa w Książnicach – dawniej i dziś
Z tyłu można zauważyć stary budynek szkoły.

6 Kościół parafialny pod wezwaniem św
Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela – fragment wywiadu z proboszczem parafii

7 Kościół w Książnicach – zdjęcia dawniej i dziś
Dawne wnętrze kościoła.

8 Wywiad z sołtysem Książnic

9 Sołectwo Goleszów Goleszów to stara, średniowieczna wieś, położna nieco na uboczu od drogi powiatowej z Czermina do Przecławia. Pierwsza historyczna informacja o miejscowości pochodzi z roku W Goleszowie funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna i znajduje się Dom Strażaka. Pośrodku pól, przy drodze biegnącej na Kiełków jest Stadion MADRAS Goleszów. W Goleszowie są drogi asfaltowe, sieć energetyczna, sieć gazowa oraz sieć telekomunikacyjna. Sołtys – Zdzisław Cebula.

10 Wywiad z byłym sołtysem Goleszowa z roku 1994

11 Zdjęcia miejscowości Goleszów

12 Sołectwo Boża Wola Boża Wola to niewielka wieś (121 mieszkańców w r.) wciśnięta między Goleszów a Książnice. Wioska powstała jako kolonia wsi Goleszów, założona w końcu XVIII w. przez kolonistów austriackich na dobrach koronnych. Najstarsze domy zostały wybudowane w 1887 r. Sołtys – Stanisław Kut.

13 Boża Wola – dawniej i dziś

14 Co można zmienić? – czyli opinia mieszkańców na temat sołectw
1. Czy według Pani/Pana od 1990 roku na wsi dużo się zmieniło? a) tak b) nie c) nie mam zdania 2. Czy według Pani/Pana gmina dba o naszą miejscowość? 3. Co chciałaby Pani/Pan jeszcze zmienić w swojej wsi? a) drogę b) zrobić kanalizację c) zrobić chodniki 4. Czy podoba się Pani/Panu ogólny wizerunek i stan wsi? 5. Czy Pani/Pana zdaniem sołtys dobrze kieruje Pańską miejscowością? a) tak b) nie c) nie mam zdania Pytanie 1 – 13 odpowiedzi a, 0 odpowiedzi b, 2 odpowiedzi c. Pytanie 2 – 5 odpowiedzi a, 8 odpowiedzi b, 2 odpowiedzi c. Pytanie 3 – 5 odpowiedzi a, 7 odpowiedzi b, 3 odpowiedzi c. Pytanie 4 – 4 odpowiedzi a, 6 odpowiedzi b, 5 odpowiedzi c. Pytanie 5 – 6 odpowiedzi a, 9 odpowiedzi b, 0 odpowiedzi c.

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Martyna Łachut Kl. IIIc Magdalena Pisarczyk Sabrina Dudzik Gabriela Kicilińska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w Woli Mieleckiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google