Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dla każdego- przyłącz się, kolego! Wolontariat. Działalność woluntarystyczna towarzyszy nam na co dzień. Służymy rozwojowi naszej okolicy, a także wspomagamy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dla każdego- przyłącz się, kolego! Wolontariat. Działalność woluntarystyczna towarzyszy nam na co dzień. Służymy rozwojowi naszej okolicy, a także wspomagamy."— Zapis prezentacji:

1 dla każdego- przyłącz się, kolego! Wolontariat

2 Działalność woluntarystyczna towarzyszy nam na co dzień. Służymy rozwojowi naszej okolicy, a także wspomagamy akcje charytatywne. Znamy też możliwości młodych ludzi, którzy dzięki naszej pracy mogą poznać inne formy wolontariatu niż powszechnie znane.

3 Krok 1. W łą czenie si ę w dzia ł alno ść Towarzystwa Mi ł o ś ników Dzier ż oniowa

4 Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa to organizacja działająca od ponad 30 lat. Od pewnego czasu stara się o zachęcenie młodzieży do współpracy, m.in. poprzez konkursy dotyczące Dzierżoniowa. Postanowiłyśmy spotkać się z przedstawicielem Towarzystwa i zaprezentować nasze pomysły dotyczące wspólnego działania.

5 Nasz plan zakładał: wywiad z wiceprezesem TMD- Piotrem Pieszczochem zaprezentowanie naszego pomysłu znalezienie płaszczyzny, na której moglibyśmy współpracować

6 Uzgodniliśmy, że wspólne działanie może polegać na założeniu szkolnych oddziałów TMD i współtworzeniu Kroniki Dzierżoniowa. Młodzi ludzie mogą zbierać materiały i opisywać ważne wydarzenia w szkołach, do których uczęszczają, poszerzać swoją lokalną świadomość i w przyszłości przyczynić się do promocji miasta!

7 Krok 2. Na ratunek ś rodowisku!

8 Każdy z nas może przyczyniać się do ochrony środowiska, np. przez segregację śmieci. Jednak możemy pójść o krok dalej! Instytucja, do której postanowiłyśmy się zgłosić to Wydział Ochrony Środowiska, Rozwoju i Promocji

9 Nasz plan zakładał: spotkanie z dyrektor Wydziału- Katarzyną Złotnicką przeprowadzenie rozmowy na temat możliwości współpracy znalezienie pola do działania

10 Rozmowa całkowicie nas zaskoczyła- władze starostwa zaoferowały wspólną kampanię na rzecz oszczędzania energii i zachęciły do występowania z pomysłami dotyczącymi ochrony środowiska. Temat ten jest bliski wielu naszym rówieśnikom, dlatego chętnych do woluntarystycznego działania na rzecz przyrody nie zabraknie!

11 W naszej okolicy na rzecz ochrony przyrody i zdrowia działają nawet najmłodsi!

12

13 Krok 3. Propagowanie wolontariatu poprzez spotkania i rozmowy

14 Wiele osób z naszego otoczenia angażuje się w działalność społeczną, dlatego postanowiliśmy przybliżyć tę tematykę zarówno naszym rówieśnikom, jak i tym najmłodszym!

15

16 Nasz plan zakładał: spotkania z uczniami dzierżoniowskich szkół podstawowych wywiad z artystką urodzoną w Dzierżoniowie- Katarzyną Glinką, która angażuje się w działalność charytatywną zorganizowanie spotkań z młodymi wolontariuszami i harcerzami

17 Wywiad z Katarzyną Glinką Wywiad

18 Odwiedzając szkoły zaskoczyła nas wiedza jaką posiadały dzieci o wolontariacie, a także ich ciekawość nowych wiadomości. Przyjemnością dla nas była również współpraca z działaczami społecznymi, którzy okazali nam wiele dobrego serca.

19

20 Dzieci wiedzą już, jak ważne jest wspieranie potrzebujących - plakat promujący zbiórkę pokarmu dla zwierząt ze schroniska.

21

22 Krok 4. Audycja w lokalnej rozg ł o ś ni radiowej- Radio Sudety pt. „Jak zosta ć wolontariuszem?”

23 Bardzo zależało nam na tym, aby nasz przekaz dotarł do jak największej liczby osób, dlatego zdecydowałyśmy się nagrać audycję radiową. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo jest zostać wolontariuszem i ile placówek czeka na ich pomoc!

24 Nasz plan zakładał: skontaktowanie się z redakcją Radia napisanie ciekawego poradnika nagranie audycji radiowej pt. „Jak zostać wolontariuszem?”

25 ... a oto efekty! "Jak zostać wolontariuszem?"

26 Krok 5. Film przedstawiaj ą cy nasze dzia ł ania

27 Postanowiłyśmy, że propagowanie działalności wolontariackiej w naszej okolicy będzie odbywało się na wiele rozmaitych sposobów. Jednym z nich jest właśnie film, w którym zamieściłyśmy m.in. nasze rozmowy z przedstawicielami instytucji oraz spotkania z uczniami szkół podstawowych.

28 Nasz plan zakładał: zaproszenie rozmówców do współtworzenia filmu nagranie rozmów z naszymi gośćmi opublikowanie nagrania na portalu youtube.com

29 Szerzenie idei pracy wolontariackiej było dla nas wspaniałą przygodą, która nauczyła nas wiele o naszej okolicy i zmobilizowała do działania. Mamy nadzieję, że nasze starania przyniosą efekty i młodzi ludzie zaangażują się do pomagania innym!

30 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji! Barbara Maciątek Ewa Rudnicka Zespół Gimnazjów nr 3 im. S. Konarskiego w Dzierżoniowie


Pobierz ppt "Dla każdego- przyłącz się, kolego! Wolontariat. Działalność woluntarystyczna towarzyszy nam na co dzień. Służymy rozwojowi naszej okolicy, a także wspomagamy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google