Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

dla każdego- przyłącz się, kolego!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "dla każdego- przyłącz się, kolego!"— Zapis prezentacji:

1 dla każdego- przyłącz się, kolego!
Wolontariat dla każdego- przyłącz się, kolego!

2 Działalność woluntarystyczna towarzyszy nam na co dzień
Działalność woluntarystyczna towarzyszy nam na co dzień. Służymy rozwojowi naszej okolicy, a także wspomagamy akcje charytatywne. Znamy też możliwości młodych ludzi, którzy dzięki naszej pracy mogą poznać inne formy wolontariatu niż powszechnie znane.

3 Krok 1. Włączenie się w działalność Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa

4 Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa to organizacja działająca od ponad 30 lat. Od pewnego czasu stara się o zachęcenie młodzieży do współpracy, m.in. poprzez konkursy dotyczące Dzierżoniowa. Postanowiłyśmy spotkać się z przedstawicielem Towarzystwa i zaprezentować nasze pomysły dotyczące wspólnego działania.

5 Nasz plan zakładał: wywiad z wiceprezesem TMD- Piotrem Pieszczochem
zaprezentowanie naszego pomysłu znalezienie płaszczyzny, na której moglibyśmy współpracować

6 Uzgodniliśmy, że wspólne działanie może polegać na założeniu szkolnych oddziałów TMD i współtworzeniu Kroniki Dzierżoniowa. Młodzi ludzie mogą zbierać materiały i opisywać ważne wydarzenia w szkołach, do których uczęszczają, poszerzać swoją lokalną świadomość i w przyszłości przyczynić się do promocji miasta!

7 Krok 2. Na ratunek środowisku!

8 Każdy z nas może przyczyniać się do ochrony środowiska, np
Każdy z nas może przyczyniać się do ochrony środowiska, np. przez segregację śmieci. Jednak możemy pójść o krok dalej! Instytucja, do której postanowiłyśmy się zgłosić to Wydział Ochrony Środowiska, Rozwoju i Promocji 

9 spotkanie z dyrektor Wydziału- Katarzyną Złotnicką
Nasz plan zakładał: spotkanie z dyrektor Wydziału- Katarzyną Złotnicką przeprowadzenie rozmowy na temat możliwości współpracy znalezienie pola do działania

10 Rozmowa całkowicie nas zaskoczyła- władze starostwa zaoferowały wspólną kampanię na rzecz oszczędzania energii i zachęciły do występowania z pomysłami dotyczącymi ochrony środowiska. Temat ten jest bliski wielu naszym rówieśnikom, dlatego chętnych do woluntarystycznego działania na rzecz przyrody nie zabraknie!

11 W naszej okolicy na rzecz ochrony przyrody i zdrowia działają nawet najmłodsi!

12

13 Krok 3. Propagowanie wolontariatu poprzez spotkania i rozmowy

14 Wiele osób z naszego otoczenia angażuje się w działalność społeczną, dlatego postanowiliśmy przybliżyć tę tematykę zarówno naszym rówieśnikom, jak i tym najmłodszym!

15

16 Nasz plan zakładał: spotkania z uczniami dzierżoniowskich szkół podstawowych wywiad z artystką urodzoną w Dzierżoniowie- Katarzyną Glinką, która angażuje się w działalność charytatywną zorganizowanie spotkań z młodymi wolontariuszami i harcerzami

17 Wywiad z Katarzyną Glinką

18 Odwiedzając szkoły zaskoczyła nas wiedza jaką posiadały dzieci o wolontariacie, a także ich ciekawość nowych wiadomości. Przyjemnością dla nas była również współpraca z działaczami społecznymi, którzy okazali nam wiele dobrego serca.

19

20 Dzieci wiedzą już, jak ważne jest wspieranie potrzebujących- plakat promujący zbiórkę pokarmu dla zwierząt ze schroniska.

21

22 Krok 4. Audycja w lokalnej rozgłośni radiowej- Radio Sudety pt
Krok 4. Audycja w lokalnej rozgłośni radiowej- Radio Sudety pt. „Jak zostać wolontariuszem?”

23 Bardzo zależało nam na tym, aby nasz przekaz dotarł do jak największej liczby osób, dlatego zdecydowałyśmy się nagrać audycję radiową. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo jest zostać wolontariuszem i ile placówek czeka na ich pomoc!

24 Nasz plan zakładał: skontaktowanie się z redakcją Radia
napisanie ciekawego poradnika nagranie audycji radiowej pt. „Jak zostać wolontariuszem?”

25 "Jak zostać wolontariuszem?"
... a oto efekty! "Jak zostać wolontariuszem?"

26 Krok 5. Film przedstawiający nasze działania

27 Postanowiłyśmy, że propagowanie działalności wolontariackiej w naszej okolicy będzie odbywało się na wiele rozmaitych sposobów. Jednym z nich jest właśnie film, w którym zamieściłyśmy m.in. nasze rozmowy z przedstawicielami instytucji oraz spotkania z uczniami szkół podstawowych.

28 Nasz plan zakładał: zaproszenie rozmówców do współtworzenia filmu
nagranie rozmów z naszymi gośćmi opublikowanie nagrania na portalu youtube.com

29 Szerzenie idei pracy wolontariackiej było dla nas wspaniałą przygodą, która nauczyła nas wiele o naszej okolicy i zmobilizowała do działania. Mamy nadzieję, że nasze starania przyniosą efekty i młodzi ludzie zaangażują się do pomagania innym!

30 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji!
Barbara Maciątek Ewa Rudnicka Zespół Gimnazjów nr 3 im. S. Konarskiego w Dzierżoniowie


Pobierz ppt "dla każdego- przyłącz się, kolego!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google