Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie 30.05.2014
FESTIWAL PROJEKTÓW Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie

2 Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku  przez  Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. Celem programu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy i postaw potrzebnych we współczesnym świecie, pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z internetu. 

3

4 Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym programie i dzięki pracy uczniów, nauczycieli będących w projekcie, szkolnego koordynatora oraz panią dyrektor osiągnęliśmy wielki sukces. Wszystkie nasze tikowe działania przyczyniły się do zdobycia cennego osiągnięcia – tytułu szkoły eksperckiej.

5 Uczymy się z TIK  przyznawana jest za opisy na blogu związane z dyskusją nad Kodeksem 2.0 i wykorzystaniem zasad kodeksu w szkole. 

6 Plakat Kodeksu wykonany w programie
Glogster.

7 Debata 2.0 przedstawiona za pomocą programu animoto

8 Aby otrzymać odznakę Tworzymy materiały edukacyjne należało umieścić co najmniej 3 różne materiały edukacyjne, które stworzyliśmy samodzielnie lub wspólnie z kolegami czy nauczycielem. Na fioletową odznakę można było pracować cały rok szkolny.

9 Instrukcje, które opublikowaliśmy na naszych blogach:
interaktywne puzzle z wybranym zdjęciem, komiksy, obrazki - mozaiki w Imagechef, krótkie prezentacje w PowToon, plakaty w Glogsterze.

10

11

12 Tą odznaką otrzymują blogerzy, którzy przez cały rok szkolny odwiedzają inne blogi na platformie blogów CEO i zostawiają swoje komentarze.  Odznakę Aktywnie komentujemy otrzymuje blog, którego autorzy komentują dużo i często, komentarze są pełne treści i ciekawych uwag dla innego blogera.  Komentarze powinny być związane z całym blogiem lub konkretnym wpisem.

13 Komentarz dotyczący Wieży widokowej
Wysłany o 16:00  Miejsce wygląda bardzo zjawiskowo, chętnie bym je zwiedziła z przyjaciółmi  Niestety dzieli mnie wiele kilometrów… Mimo to fajnie jest wiedzieć o budowlach nieznanych a ciekawych. Jeśli kiedykolwiek będę w pobliżu na pewno zajrzę. Komentarz o Instalingu Wysłany o 22:03  Zgadzam się, że ten program jest bardzo pomocny w nauce słówek. Wystarczy poświęcić codziennie kilka minut, aby je powtarzać. Pozdrawiam wszystkich użytkowników instaling.pl. Komentarz o blogu Wysłany o 18:18  Naprawdę wspaniały blog  Widać, że prowadzony jest z pasją. Na pewno wkładacie w niego wiele pracy. Gratulujemy również tak licznych odznak. Pozdrawiamy i zapraszamy do siebie http://blogiceo.nq.pl/aniakarinaola99  Zachęcamy także do komentowania. Komentarz o puzzlach Wysłany o 10:07  Ta aplikacja jest bardzo użyteczna, ponieważ można wykorzystać nawet prace uczniów zrobione w Paincie. Dzieci mają z tego dużo radości. Wasze puzzle są takie „lokalne”, bardzo mi się to podoba

14 Komentarz dotyczący wpisu Tikamy lokalnie – Jezioro Kociołek Wysłany o godzinie 12:46 Fantastycznie! Kolejna część zwiedzania Wielkopolskiego Parku Narodowego! Jak zwykle spisaliście się na medal :) Stąd też postanowiłam przyznać Wam żółtą odznakę! Wielkie gratulacje! Mam nadzieję, że mimo zdobycia tej odznaki nadal będziecie opisywać nam najciekawsze zakątki WPN :) Komentarz dotyczy wpisu Ciekawe liczby Wysłany o godzinie 16:35 Witam!!! O widzę moje ulubione liczby lustrzane. Prawda, że są bardzo ciekawe? Fajny wpis i bardzo ciekawy. Pozdrawiam Komentarz dotyczy wpisu Komiks – telefon komórkowy Wysłany o godzinie 12:24 Wasz blog bardzo mi się podoba. Gratuluję ciekawych pomysłów. Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy. Komentarz dotyczy wpisu Kalejdoskop Wysłany o 20:06 Mieliście ciekawe zajęcia. Poznaliście zastosowanie kalejdoskopu oraz pozostało zadowolenie z samodzielnie wykonanej pracy.

15 Żółta odznaka TIKamy lokalnie przyznana jest tym uczniom i uczennicom, którzy na blogach prezentują innym swoją małą ojczyznę. Chodzi o to, aby przedstawić ciekawe miejsca regionu/miejscowości, produkty regionalne, najciekawsze miejsca do odpoczynku, rekreacji, miejsca kultury i sztuki, a także ludzi, którzy zasłużyli się dla regionu, lokalnych artystów i inne ciekawe osobistości, o których uczniowie będą chcieli opowiedzieć.

16 Wycieczka po Wielkopolskim Parku Narodowym – Tikamy lokalnie cz. I
Budynek Dyrekcji WPN w Jeziorach, w którym znajduję się także Muzeum Przyrodnicze.

17 Wycieczka po Wielkopolskim Parku Narodowym – Tikamy lokalnie cz. II

18 WYCIECZKA PO WPN – PRZYSTANEK III
JEZIORO KOCIOŁEK

19 Wycieczka po Wielkopolskim Parku Narodowym – Tikamy lokalnie cz. IV
STUDNIA NAPOLEONA prezentacja wykonana w programie PowToon

20 W trakcie roku szkolnego na stronie głównej Szkoły z Klasą 2
W trakcie roku szkolnego na stronie głównej Szkoły z Klasą 2.0 umieszczano różne zadania i wyzwania do wykonania przez blogerów. Nazywały się one „Akcja 2.0″ i dotyczyły różnych zagadnień związanych z wykorzystaniem TIK w szkole. Wszystkich blogerów, którzy wzięli w nich udział i prawidłowo je wykonali nagrodzono specjalnymi akcyjnymi odznakami.

21

22 Akcja 2.0: Rozszyfruj CC! Akcja 2.0: Za♫uć z CC!
Zadanie polegało na przygotowaniu własnego PLAKATU (techniką dowolną – ważne, żeby można było pokazać plakat innym w przystępnej formie + zaprezentować na blogu), który będzie wyjaśniał innym uczniom i nauczycielom jeden, wybrany przez Was rodzaj licencji Creative Commons.3 Akcja 2.0: Za♫uć z CC! Zadanie polegało na: wyszukaniu muzyki na licencji CC, zamieszczeniu linku do wybranego przez nas utworu we wpisie na naszym na blogu oraz prawidłowe opisanie jego źródła, wg wzoru: - autor utworu, tytuł utworu, nazwę portalu, z którego pochodzi, datę dostępu oraz rodzaj licencji na jakiej został udostępniony 2) W tym samym zadaniu należało odpowiedź na dwa pytania: -Dlaczego szukanie muzyki na otwartych licencjach jest ważne? W jakich sytuacjach powinniśmy pamiętać, aby skorzystać z „otwartej” muzyki? Podaj przynajmniej jeden przykład takiej sytuacji. -Czy myślisz, że jeszcze w tym roku szkolnym będziesz miał/a okazję wykorzystać muzykę na licencjach CC? Jeżeli tak, napisz do czego ją wykorzystasz

23 Tęczowe okulary zdobyły tą odznakę za film:

24 Odznaka przyznawana tym blogerom, którym nie jest obojętne to, w jaki sposób odnosimy się do siebie nawzajem, także w sieci. Blogerzy Szkoły z Klasą 2.0 mogli przyłączyć się do międzynarodowej kampanii przeciwko mowie nienawiści - NO HATE – i zdobyć specjalną odznakę, która potwierdziła udział w tej akcji i przestrzeganie kodeksu NO HATE.

25 Pomarańczowa odznaka Otwarty blog została przyznana
za korzystanie z dostępnych w sieci OTWARTYCH ZASOBÓW, opublikowanie ich i właściwe podpisanie na blogu, a także za udostępnianie OTWARYCH ZASOBÓW. Otwarte zasoby to m.in. zdjęcia, grafika, muzyka, filmy i inne materiały/treści udostępnione na licencjach Creative Commons lub przekazane do domeny publicznej.

26

27 Zieloną odznakę Działamy z TIK w edycji uczniowie zdobywają – za aktywność na blogach i OPIS DZIAŁAŃ W PROJEKCIE EDUKACYJNYM. Aby przyozdobić blog zieloną plakietką tym razem trzeba było się naprawdę napracować. Nasze szkolne grupy realizowały bowiem projekty zespołowe.

28 Projekt edukacyjny „HOBBIT”

29 Plakaty wykonane w Glogsterze w języku angielskim

30 Projekt edukacyjny „TAJEMNICE WODY”

31 „Wiersz o wodzie” Bez wody na Ziemi nie byłoby życia
i nikt by nie zaznał wspaniałych chwil bycia. Bez wody planeta ta wyglądałaby inaczej, zero roślin, zwierząt i nas nie byłoby raczej. Woda jest siłą, która w skałach gdzieś drzemie, wspomaga istoty i budzi nadzieję. Czasem jest straszna, domy niszczy, rujnuje, jednak także te wszystkie dobre rzeczy buduje. Julia Łowińska

32 Stany skupienia wody Prezentacja została wykonana w programie Prezi przez Weronikę Antoniewicz


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google