Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kliknij by kontynuowa ć Mężczyzna, wiek około 70 lat, niezbyt drobny, o mało szlachetnym wyglądzie, ubrany w sportowy dress rozwlekły i wytarty został.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kliknij by kontynuowa ć Mężczyzna, wiek około 70 lat, niezbyt drobny, o mało szlachetnym wyglądzie, ubrany w sportowy dress rozwlekły i wytarty został."— Zapis prezentacji:

1

2 Kliknij by kontynuowa ć

3 Mężczyzna, wiek około 70 lat, niezbyt drobny, o mało szlachetnym wyglądzie, ubrany w sportowy dress rozwlekły i wytarty został własnie w czwartek starannie ogolony i uczesany. Budzi się każdego ranka o siódmej. – Wyprowadza się dzisiaj z domu starców w Zywcu, tuz za szpitalem. - Po kilkumiesiecznym cierpliwym oczekiwaniu, uśmiecha się, gdy informują go, że jego pokój u Sw. Piotra jest już gotowy. Jego 70-cio letnia ex-małżonka trzyma się zdrowo. - Skąd więc ta przeprowadzka ?

4 Kiedy swoim wózkiem inwalidzkim pomału jedzie w stronę windy, marzy mu się mały pokoik, na lewo od Pana. - Tak, tak zawsze byl z lewej ! “To jest bardzo piękna wyprawa” mówi z entuzjazmem ośmioletniego chłopca. “- Panie Boze kochany, jeszcze chyba nie miałes tu u siebie takiego wywrotowca jak ja ?” “To nie ma żadnego znaczenia” - odpowiada Pan.

5 - “- Masz szczęście, że sie do nas wybierasz. Mam tu juz kilku takich nawiedzonych. - Wyobraz sobie, Jerzy, że mój Syn rodzony, kiedyś tam u Was na Ziemi – sam próbował zmontowac jakąś małą komunkę hippisów i to z Dwunastoma innymi ! - O! A zobacz, ten tam, Franio, z Asyżu tu zjechał i jakiś Ekologiczny Szwadron mi tu kleci pod bokiem. - Twierdzi, że mam dopuścic ptaszki i zwierzatka do mojego nieba ! - Tak niby będzie bardziej ekologicznie...” “- O, tempora o, mores! Nie, nie bedziesz tu wcale odosobniony... ”

6 “Nie byłbym soba – drogi Ojcze – gdybym nie zastrzegł, ze ja sam wybieram czy i gdzie chcę pozostać. Ostatnio przez cały dzień w łóżku, liczyłem części ciała z którymi mam problemy. - Bez mojej nogi martwiłem sie czy też wstanę i bylem Ci naprawę bardzo wdzięczny za tę resztę części, które ciągle mi jeszcze służą.”

7 “Każdy nowy dzień był podarunkiem dla mnie i kiedykolwiek otwierałem rano oczy, kierowałem swój wzrok na niebo i wspominałem szczęśliwe chwile z życia.” “Starość jest jak konto w banku, możesz wziąć z niego tylko tyle ile na nim jeszcze zostało.”

8 “Od dzis moje ziemskie konto ma debet. Pozostaje wiec probować uruchomić mój rachunek szczęścia u Ciebie, Panie - jesli pozwolisz.” “Dzięki Ci, stary Ojcze, za współpracę i za wkład do mego ziemskiego rachunku.”

9 1. Serce bez nienawiści. 5. Nie oczekiwać w zamian zbyt wiele. 4. Oferować innym wszystko co masz. 3. Żyć nieskomplikowanie. 2. Głowa uwolniona od kłopotów. Byłem szczęśliwy stosując proste zasady:

10 Jesli przeczytałeś wyślij znajomym i uczniom Jerzego – najlepiej od razu! Muzika: L’Amour rêve (André Gagnon) ‏


Pobierz ppt "Kliknij by kontynuowa ć Mężczyzna, wiek około 70 lat, niezbyt drobny, o mało szlachetnym wyglądzie, ubrany w sportowy dress rozwlekły i wytarty został."

Podobne prezentacje


Reklamy Google