Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie Gmina Lublin –Miejsca Użyteczności Publicznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie Gmina Lublin –Miejsca Użyteczności Publicznej."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie Gmina Lublin –Miejsca Użyteczności Publicznej

2 Gmina Lublin Gmina - najmniejsza jednostka podziału terytorialnego państwa. Gmina jest wspólnotą mieszkańców i podstawową jednostką samorządu terytorialnego. Władzę sprawują w niej przedstawiciele ogółu mieszkańców. W ciągu ostatnich 20 lat – Gmina Lublin realizowała zadania, które zmieniły miasto nie do poznania.

3 Około 20lat temu władze naszego miasta stanęły przed wyborem: Budowa lotniska czy przebudowa? Wkrótce zapadła decyzja o przebudowie miasta.

4 Przyczyny były proste. Brak kanalizacji, gazu na starym mieście oraz zaniedbanie zabytkowej części Lublina.

5 W roku 1996 Rada Miejska podjęła decyzją o zamianie tzw. „wąskiego Krakowskiego Przedmieścia" od ulicy Kapucyńskiej do placu Łokietka na deptak. Zlikwidowano jezdnię, zastępując ją eleganckim chodnikiem. Oficjalne otwarcie deptaku odbyło się 8 października 1997roku.

6 Deptak został utworzony stosunkowo niedawno – minęło zaledwie 13 lat… Część Część ul. Krakowskie Przedmieście - jedna z najbardziej prestiżowych ulic Lublina. Zaczyna się od ul. Kapucyńskiej i biegnie w kierunku Bramy Krakowskiej Jest ona ulicą banków, eleganckich sklepów, restauracji.

7 „ Po deptaku jeździły autobusy, przechodnie potykali się o nierówny chodnik. Wejście na Stare Miasto otwierało koszmarne rondo.” mieszkaniec Lublina W latach 90. XX wieku przebudowę deptaku zainicjował ówczesny prezydent miasta Paweł Bryłowski.

8 „ Deptak połączył Stare Miasto z Nowym Miastem. Znajdowały się tam prywatne kamienice, budynki były zaniedbane i zniszczone. Trzeba było nie tylko zająć się widocznymi elementami, ale również podziemiami, ponieważ rozciągały się tam rozmaite lochy i piwnice. Remont wymagał dużych nakładów finansowych, dlatego trzeba było szukać inwestorów. Po wyremontowaniu kamienic powstały tam liczne sklepy i restauracje, które rozwinęły turystykę miasta.” mieszkaniec Lublina Wywiad

9 Brama Grodzka Jest jednym z symboli miasta. Lecz 20 lat temu ulica Grodzka i Brama Grodzka były miejscami bardzo zaniedbanymi: "niesprawna instalacja elektryczna, brak ogrzewania, uszkodzony dach, brak części rynien, zagrzybione i zawilgocone tynki, pęknięcia konstrukcyjne.” Brama Żydowska po części stanowiła własność prywatną i aby rozpocząć remont, miasto musiało ją wykupić. Było to jedno z najbardziej zdewastowanych miejsc w Lublinie Od 1992 mieści się tam Teatr NN, który działa na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i edukacji.

10 Skąd wzięto fundusze na tak kosztowne zmiany?

11 czki Część kosztów pokryli inwestorzy, wykorzystano także środki państwowe, które przeznaczono na budowę mieszkań komunalnych i socjalnych.

12 Teraz, nasze odnowione miasto stara się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury…

13 …m.in. organizując różnego typu wydarzenia kulturalne, które najczęściej mają miejsce właśnie w odnowionej części Lublina. DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA!

14 Aleksandra Poździk 1994, III c Martyna Florek 1994, III c Sylwia Oleszczuk 1994, III c Natalia Szubiela 1994, III c Aleksandra Kołtunnik 1994 IIIc Dorota Łukasik 1994, IIIa Kamila Ligenza 1994IIIa Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie Opiekun Zespołu – Ewa Golińska – Kukawska W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie Gmina Lublin –Miejsca Użyteczności Publicznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google