Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

13. Naturalne metody planowania rodziny Plansza 1 Zapłodnienie – zagnieżdżenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "13. Naturalne metody planowania rodziny Plansza 1 Zapłodnienie – zagnieżdżenie."— Zapis prezentacji:

1 13. Naturalne metody planowania rodziny Plansza 1 Zapłodnienie – zagnieżdżenie

2 13. Naturalne metody planowania rodziny Plansza 2 Zmiany w jajniku w czasie cyklu płodowego

3 13. Naturalne metody planowania rodziny

4 Stosując naturalne metody planowania rodziny, małżonkowie prawidłowo korzystają z daru ofiarowanego im przez naturę. Umieją zrezygnować ze współżycia w okresach płodności (ilekroć ze słusznych powodów przekazywanie życia nie jest pożądane), podejmują zaś współżycie małżeńskie w okresach niepłodnych po to, aby świadczyć sobie wzajemną miłość i dochować przyrzeczonej nawzajem wierności. Postępując w ten sposób poświadczają autentyczną i w pełni uczciwą miłość. (por. Paweł VI, Humanae vitae, 16)

5 13. Naturalne metody planowania rodziny Dlaczego tak dużo złego słyszy się o naturalnych metodach planowania rodziny? błędne informacje, że to tylko nieskuteczny „kalendarzyk małżeński” (tak naprawdę jest to zupełnie inna metoda) wytwórcy środków antykoncepcyjnych straciliby klientelę metoda wymaga wyrzeczenia się na pewien czas kontaktu fizycznego nie można zawsze i wszędzie korzystać z przyjemności brak szacunku mężczyzn wobec kobiet


Pobierz ppt "13. Naturalne metody planowania rodziny Plansza 1 Zapłodnienie – zagnieżdżenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google