Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu Autor : Angelika Niewiadomska. Cześć! Nazywam się Angelika Niewiadomska. Jestem uczennicą klasy V w Szkole Podstawowej nr 6 w Kaliszu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu Autor : Angelika Niewiadomska. Cześć! Nazywam się Angelika Niewiadomska. Jestem uczennicą klasy V w Szkole Podstawowej nr 6 w Kaliszu."— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel lasu Autor : Angelika Niewiadomska

2 Cześć! Nazywam się Angelika Niewiadomska. Jestem uczennicą klasy V w Szkole Podstawowej nr 6 w Kaliszu. Myślę że ja także jestem przyjacielem lasu, ponieważ:

3 1. W zimie dokarmiam zwierzęta. 2. O dbaniu i sadzeniu roślin oraz drzew pamiętam.

4 3. Zawieszam domki dla ptaków w domu i szkole. 4. W lesie spaceruję w ciszy i spokoju, bo na boisku krzyczeć i biegać wolę.

5 5. Nigdy nie niszczę mrowiska. 6. Tylko z dorosłymi i w dozwolonych miejscach palę ogniska.

6 7. Oszczędzam papier i drukuję z głową, by miały gdzie mieszkać wiewiórka z sową.

7 8. Gałęzi nie obrywam. 9. Trujących grzybów nie niszczę i nie zrywam.

8 10. Sarny, zające mnie się nie boją, bo ich nie straszę i daję im żyć w lesie w spokoju. 11. Także swego psa na spacery do lasu nie zabieram, by leśnym ptakom i zwierzętom spokoju nie odbierał.

9 12. Nie rzucam śmieci, 13. I tego wszystkiego uczę również inne dzieci!

10 Pamiętajcie! Każdy powinien o lasy dbać, żeby móc z niego zdrowe owoce i grzyby brać! I przyjacielem lasu – tak jak ja - się zwać!


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu Autor : Angelika Niewiadomska. Cześć! Nazywam się Angelika Niewiadomska. Jestem uczennicą klasy V w Szkole Podstawowej nr 6 w Kaliszu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google