Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni! Jeżdżąc na łyżwach korzystaj tylko z nadzorowanych lodowisk. Nie wolno.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni! Jeżdżąc na łyżwach korzystaj tylko z nadzorowanych lodowisk. Nie wolno."— Zapis prezentacji:

1

2

3 1.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni! Jeżdżąc na łyżwach korzystaj tylko z nadzorowanych lodowisk. Nie wolno urządzać lodowisk na jeziorach!

4 Pamiętaj! Cienki i kruchy lód może się załamać pod ciężarem człowieka – to jest główna przyczyna wielu wypadków i utonięć w okresie zimowym.

5 Ulepić bałwana można w różnych miejscach, na łące lub na podwórku. Ale musimy pamiętać, że niewolno lepić bałwana przy ulicy, ani na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

6 Jeśli jesteś świadkiem sytuacji, w której pod człowiekiem zapada się lód, po pierwsze natychmiast wezwij pomoc (najlepiej straż pożarną, numer tel.998).

7 Po drugie nie wchodząc na lód podaj tej osobie szalik, gałąź lub inną tego typu rzecz. Kiedy ta osoba złapie już tą rzecz spróbuj ją powoli pociągnąć. Jeśli uda Ci się wyciągnąć tę osobę to szybko przykryj ją czymś ciepłym. Następnie zaczekaj na pomoc.

8 Poinformować o tym rodziców lub opiekunów. Ciepło się ubrać, a potem wrócić przed zmrokiem.

9 Podczas bitwy na śnieżki trzeba pamiętać, aby nie rzucać w twarz oraz uważać, żeby w śnieżce nie było kamieni.

10 Nie rozmawiaj z obcymi. W czasie wypadku lub niebezpiecznej sytuacji należy zadzwonić na: 1. 997-policja 2. 998-straż pożarna 3. 999-poowie ratunkowe 4. 112-europejski numer alarmowy

11


Pobierz ppt "1.Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni! Jeżdżąc na łyżwach korzystaj tylko z nadzorowanych lodowisk. Nie wolno."

Podobne prezentacje


Reklamy Google