Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputerowe malowanki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputerowe malowanki"— Zapis prezentacji:

1 Komputerowe malowanki
Informatyka Komputerowe malowanki

2 Cele lekcji Podczas tej lekcji nauczysz się:
co to jest grafika komputerowa, edytor grafiki i jakie jest jego przeznaczenie; stosować narzędzia programu Paint do tworzenia prostych kolorowych rysunków; wybierać kolory i operować nimi z wykorzystaniem lewego i prawego przycisku myszy; usuwać z rysunku usterki, wprowadzać zmiany; zapisywać rysunki w plikach i rozpoznawać ich ikony. Wiadomości Uczeń wyjaśnia pojęcia: edytor grafiki i grafika komputerowa; omawia przeznaczenie edytora grafiki; nazywa i objaśnia zastosowanie elementów okna programu Paint; rozpoznaje pliki graficzne utworzone w programie Paint na podstawie ikon i rozszerzeń nazw plików. Umiejętności wybiera i stosuje różne rodzaje narzędzi oferowane przez program Paint; wybiera kolory i operuje nimi z wykorzystaniem lewego i prawego przycisku myszy; dokonuje poprawek w rysunkach; zapisuje rysunki w plikach, ustala ich typ.

3 Przegląd zagadnień Poznajemy edytor grafiki.
Zestaw narzędzi do tworzenia rysunków. Wybieramy narzędzia i kolory. Rysujemy, malujemy. Podpisujemy rysunki, zapisujemy je w plikach.

4 Poznajemy edytor grafiki
Tworzenie rysunków, barwnych obrazów i pięknych kolorowych kompozycji – to wszystko jest możliwe, jeśli posłużysz się edytorem grafiki. Najprostszy program tego typu to program Paint – aplikacja systemu Windows z grupy Akcesoria. Program służący do rysowania, malowania, modyfikowania i drukowania rysunków nazywany edytorem grafiki. Wszystkie obrazy tworzone za pomocą komputera i przeznaczone do wykorzystania w pracy z komputerem nazywamy grafiką komputerową.

5 Przybornik, obszar rysowania

6 Modyfikowanie rysunku

7 Zapisywanie i drukowanie rysunku

8 Zestaw narzędzi do tworzenia rysunków
Poszczególne narzędzia mogą posiadać własne, dodatkowe cechy.

9 Wybieramy narzędzia i kolory
Możliwość cofnięcia nieudanej czynności to wielka zaleta programu Paint. Pamiętaj! Za pomocą polecenia Cofnij można anulować tylko trzy ostatnie operacje.

10 Wybieramy narzędzie Większość narzędzi służących do malowania pozwala określić kolory: Pierwszoplanowy; Drugoplanowy. Zmianę wykonuje się klikając wybrany kolor odpowiednio lewym lub prawym przyciskiem myszy.

11 Rysujemy, malujemy

12 Rysujemy, malujemy

13 Rysujemy, malujemy

14 Podpisujemy rysunki, zapisujemy je w plikach
Program Paint umożliwia tworzenie plików graficznych różnych typów. Ich rozpoznawanie umożliwia charakterystyczne dla danego typu rozszerzenie nazwy pliku (BPM, JPG, GIF) oraz ikona.

15 Podpisujemy rysunki, zapisujemy je w plikach

16 Podpisujemy rysunki, zapisujemy je w plikach

17 Podsumowanie Poznajemy edytor grafiki.
Zestaw narzędzi do tworzenia rysunków. Wybieramy narzędzia i kolory. Rysujemy, malujemy. Podpisujemy rysunki, zapisujemy je w plikach.


Pobierz ppt "Komputerowe malowanki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google