Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Kto jest przyjacielem lasu”. Las to miejsce, gdzie rosną różnorodne rośliny oraz żyją rozmaite gatunki zwierząt. To ich dom. Wybierając się na spacer.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Kto jest przyjacielem lasu”. Las to miejsce, gdzie rosną różnorodne rośliny oraz żyją rozmaite gatunki zwierząt. To ich dom. Wybierając się na spacer."— Zapis prezentacji:

1 „Kto jest przyjacielem lasu”

2 Las to miejsce, gdzie rosną różnorodne rośliny oraz żyją rozmaite gatunki zwierząt. To ich dom. Wybierając się na spacer do lasu, powinniśmy pamiętać, że jesteśmy w nim gośćmi. Musimy więc uszanować jego piękno, wyjątkowość oraz wszystko, co w nim żyje.

3 Według mnie prawdziwym przyjacielem lasu jest człowiek, który: Nie płoszy żyjących w nim zwierząt, Nie spuszcza ze smyczy swoich psów, które mogą płoszyć inne zwierzęta, Pomaga zwierzętom oraz chroni je.

4 Dokarmia zwierzęta Nie niszczy budek lęgowych

5 Nie wyrzuca śmieci do lasu

6 Nie wjeżdża autem do lasu Nie pali ognisk

7 Nie zrywa roślin i dba o zagrożone gatunki

8 Przyjaciel przyrody to również osoba, która uświadamia innym, że las jest sprzymierzeńcem człowieka, ponieważ dzięki niemu mamy czyste i świeże powietrze bogate w tlen, grzyby, jagody i drewno. Jest to miejsce, gdzie możemy odpocząć, posłuchać śpiewu ptaków, poczuć, jak silna więź łączy człowieka z przyrodą.

9 Dziękuję za uwagę Jagoda Koźlikowska


Pobierz ppt "„Kto jest przyjacielem lasu”. Las to miejsce, gdzie rosną różnorodne rośliny oraz żyją rozmaite gatunki zwierząt. To ich dom. Wybierając się na spacer."

Podobne prezentacje


Reklamy Google